10? 15 jan. ^28 Jan- feb. wlö mrt. 9 apr. VogelekskursieAanvang 14 uur, Heerenkeeto.l.v. Ted Sluyter. Lezing: De Flora en Fauna van de Schouwse Duinen Aanvang 19.45 uur, Geref. Kerk Haamstede door A. van Haperen. Strandwandeling: Aanvang 10 uur, Watergat, o.l.v. Frans Beekman. JaarvergaderingAanvang 19.45 uur, Geref. Kerk Haamstede, na de pauze bijzondere dia's vogelsvan Henk Hccrmsen, met toe lichting van Arnold v.d. Wees. Duinwandeling: Aanvang 9.30 uur, Zeerust RampwegRenesse, o.l.v. Gert Jan Buth. Aktiviteiten 3e kwartaal - Bestemmingsplan De Val Er is, in tweede instantie, bezwaar gemaakt tegen het bestemmingsplan De Val bij Ouddorp. Dit keer tekenen we beroep aan bij G.S. Het plan voorziet in de aanleg van een jachthaven voor 350 boten. De Gemeente raad van de gemeente Goedereede heeft dit bestemmingsplan goedgekeurd, waarbij nagenoeg alle bezwaren van natuurbeschermingszijde, ongegrond zijn verklaard. Slechts een zinsnede uit het plan over rekreatief mede gebruik van de Preekhilpolder is uit het plan geschrapt. De Val is echter een dermate belangrijk natuurgebied, zowel voor plan ten als dieren (vogels, zoogdieren, amfibieën en reptielen) dat aantas ting hiervan geheel ongewenst is. Ook achten wij De Val, tussen de Preekhil en de inlagen gelegen, als onderdeel van een stiltegebied te belangrijk om te verstoren. Bovendien vinden wij De Val in de huidige staat landschappelijk interessanter dan in de geplande staat. - Bestemmingsplan Melissant Er is een bezwaarschrift ingediend tegen een bestemmingsplan waarin na bij Melissant in de polder Roxenisse, een park voor rekreatiewoningen annex camping is gepland. De ligging t.o.v. de Slikken van Flakkee en de bezetting van het park (200 woningen) waren voor ons reden om er be zwaar tegen te maken. De ontwikkeling van de Slikken is gebaat bij rust. In de zomer is het nu reeds zo dat de Slikken voor dagrekreatie gebruikt worden. Een rekreatiepark zal dit nog extra stimuleren. Daarbij blijkt het plan niet te zijn opgenomen in het nieuwe Streekplan Zuid Holland Zuid.

Sterna | 1982 | | pagina 31