- Ruilverkaveling Flakkee De RVK-Flakkee komt in de uitvoerende fase en heeft hiervoor een plaat selijke commissie (P.C.) gekregen. Door dit feit treedt een belangrijk artikel van de Ruilverkavelingswet van 1954 in werking dat zegt dat ei genaars en gebruikers van onroerend goed binnen het blok geen handelin gen mogen verrichten danwel nalaten waardoor de waarde van hun onroerend goed zou veranderen, zonder toestemming van de PC. Onder veranderen verstaat men dan het kappen van bomen, draineren van gronden, scheuren van graslanden, storten of ontgraven van grond e.d.. Dit alles is van belang voor die gronden die een natuurwetenschappelij ke danwel landschappelijke waardering hebben gekregen. Daar de genoemde handelingen toch nog wel eens voorkomen is het belangrijk dat de toestand van deze gronden goed in de gaten gehouden wordt. In het belang van het natuurbehoud hopen wij dat eventuele veranderingen direkt aan de Plaat selijke Commissie of aan het Bestuur van onze vereniging worden doorge geven. - Oudelandsedijk Oude Tonge Zoals reeds in een bijlage bij de vorige Sterna gemeld is heeft de Ver eniging een deel van de Oudelandse dijk tussen Nieuwe Tonge en Oude Ton ge gepacht, zowel de zuid- als de noordzijde. Met name de zuidzijde is een interessant dijktalud. Het ligt in de bedoeling door maaien en afvoeren van het maaisel de grond te verarmen, waardoor de vegetatie rijker kan worden, zodat een bloemen rijke graslandvegetatie verkregen kan worden. Dit proces zal wel enige jaren duren en daarbij het nodige werk vragen. Hopelijk kunnen wij op de leden een beroep in deze doen. Bestuursaangelegenheden Door drukke werkzaamheden heeft Jan van Seters zijn funktie als sekre- taris moeten neerleggen. Sinds mei 1981 is Jan sekretaris geweest. Jan, bedankt voor je bijdrage in het bestuur en succes met je andere werkzaamheden Wout Visser zal deze funktie tijdelijk waarnemen. Ferry Kuijk, koördinator Aktief Terreinbeheer, gaat verhuizen naar Drachten Ferry is sinds eind '80 als koördinator werkzaam en heeft een begin ge maakt met de aktieve terreinwerkzaamheden binnen de vereniging. Jammer dat hij de ontwikkeling van de gepachte dijk niet meer van nabij kan meemaken, maar hopelijk zal hij t.z.t, een positief oordeel kunnen ge ven over het resultaat.. Ferry, ook jij bedankt voor je bijdrage aan het werk van de vereniging. Een goede toekomst toegewenst voor jou en je gezin in Drachten. Cees van 't Zelfde zal (vermoedelijk) het werk van koördinator voort zetten Avifaunistische gegevens Hoewel erg vertraagd is deze zomer het avifaunistisch verslag voor Goe- ree Overflakkee over 1979/80 gereed gekomen. Exemplaren kunnen bij de penningmeester, Ben Waanders, besteld worden 5,exklusief porto kosten) Jos Hendriks

Sterna | 1982 | | pagina 32