voüMASm,l^i7iAM$oï4el £5 Ik fietste voor de zoveelste keer naar Richard van Lente in Sommelsdijk toe. De zomervakantie was net begonnen. Opeens zag ik iets op de weg. Eerst fietste ik er langs3 maar keerde toen toch maar terug om te kij ken wat het was. Ik zag het eerst niet3 maar toen drong het tot me door dat dit wel eens een jonge Turkse Tortel kon wezen en dat bleek later ook zo te zijn. Vermoedelijk was hij uit een boom gevallen. Goed dat ik hem zag liggen3 want 60 meter achter me reed een auto op dezelfde lijn als waar ik 'de Turkse Tortel had zien liggen. En.als ik hem niet had zien liggen kon hij wel eens zo plat als een dubbeltje geweest zijn. Bij Richard aangekomen3 hebben we direkt een kooitje opgezocht. De eerste nacht: dit is eigenlijk de belangrijkste nacht3 want als hij deze overleeft dan heb je wel kans dat hij het haalt, 's Morgens vroeg werd ik door Richard opgebeld of ik me naar hem toe wou haasten3 want de Turk (zo noemden we hem) deed vreemd. Later bleek dit niets bijzonders te zijn geweest; hij had alleen honger3 want hij klapperde nauwelijks met zijn vleugels. Na hem onderzocht te hebben bleek een bot krom te zijn3 waarschijnlijk door de val. We hebben hem sierduivenvoer3 melk en later water gevoerd3 wat we deden door middel van een rietje. Eerst stribbelde hij nog wel tegen3 maarlater ging dat ook over..Hij sliep steeds buiten in een kooitje met een doek erover. Elke dag Heten we hem er uit en lieten hem een beetje lopen. We hebben hem ook een keer op een rand gezet en toen heeft hij eigenlijk voor het eerst gevlogen3 met een buiteling na. De derde dag hebben we een ringetje om zijn poot gedaan3 maar dot bleek er later weer af te zijn. We vermoeden dat hij ergens achter is blijven

Sterna | 1983 | | pagina 25