•D-E -KnOTBOOÏÏl T B 0 0 TT) 3V Juist nu er een landelijke inventarisatie-aktie gaande is, is dit jammer. Bert in ieder geval bedankt. Onze hoop is nu gevestigd op de jaarvergadering in april waarvoor we een spreker hebben uitgenodigd om over dit onderwerp te praten. Misschien dat dit de belangstelling van een aantal aanwezigen kan aanwakkeren. De bestuurssamenstelling is, wat aantal betreft, nog steeds onder de maat. Dit betekent dat het vele werk door een beperkt aantal personen verricht moet worden. In een tijd waarin veel mensen, al of niet gedwongen, niet aan het (be taalde) arbeidsproces deel nemen zou het toch mogelijk moeten zijn dat meerdere van deze mensen een nuttige en voor de natuur belangrijke dag besteding zouden willen vinden in het werk van onze vereniging. Juist omdat er overdag nogal eens wat geregeld en bekeken moet worden zouden mensen (jong en oud) met tijd op de dag erg welkom zijn. ,-H/zndyUcs Steeds meer mensen en groepen gaan zich bezig houden met het Knotten. Het lijkt een soort rage te worden3 zo van "Geef om de natuur en sluit je bij een knotgroep aan" 3 iets waar op veel middelbare scholen en vormingscentra reklame mee wordt gemaakt. Laten wij voorop stellen dat het dit keer om een gezonde rage gaat3 want zonder het Knot ten van Knoteiken3 Knotessen3 Knotelzen3 Knotpopulieren en Knotwilgen zijn deze bomen3 die al van oudsher tot ons kuituur lands chap behoren3 J83 ten dode opgeschreven. De bomen werden indertijd meer uit ekonomische noodzaak in de grond ge zet j dan dat men ze zo schilderachtig om weilanden vond staan. De soms lange rijen beschermden het vee en het erf tegen de wind. Van de twij gen werden manden en fuiken gevlochten. Tegen menige dijkvoet van d.e Zeeuwse- en Zuidhollandse eilanden liggen vlechtmatten van het rijshout van de Knotten. De ekonomische noodzaak van de planten toen3 is veran derd in natuurbehoud nu. Vaak tref je een Steenuiltje aan in de holle stam van de Knotwilg en het is helemaal niet ongewoon als de kop van een Knotwilg is opgesierd met een Meidoom of een Lijsterbes3 iets waar weer allerlei vogels op af komen3 die er óf een goede nestplaats in vinden3 of er een goede schuilgelegenheid in zien. Bij dit alles zorgen

Sterna | 1983 | | pagina 37