/lepqeveno 28 JULI 1917 (^24/mflflRT 1983 13 Zoals de ganzen is hij vertrokken. Opeens was hij er niet meer. Ver weg, om niet meer terug te keren. Jacob Viergever, markant en uniek, met niemand te vergelijken. Uit zijn vijftigjarige ervaring in de Schouwse natuur wist hij zich, door zijn enorm, computerachtig, geheugen, nog geweldig veel te herin neren. Hij wist nog precies welke planten, waar en wanneer groeiden en onder welke omstandigheden. Nu beseffen wij dat nog veel te weinig van die herinneringen zijn vast gelegd, hoewel hij veel artikelen geschreven heeft. Gelukkig heeft hij alles bewaard, zodat veel van zijn ervaringen nog vastgelegd kunnen worden. Ondanks zijn vele vrienden en kennissen moet hij het vaak moeilijk ge had hebben in zijn eenzaamheid, want gesloten als hij was, wist hij ie dere emotie te verbergen en zelfs wist hij te verbergen dat hij dit deed Vroeg wees geworden, opgegroeid bij zijn grootmoeder en oom, die hem niet konden begrijpen, heeft hij het meest essentiële in zijn jeugd moeten missen. Hij bezocht de Kweekschool te Zierikzee, waar de grond van zijn vriend schap met Vijverberg gelegd werd. Gehandicapt door zijn figuur en geslotenheid kon hij zich als onderwij zer helaas niet ontplooien. Later trad hij in dienst bij de Koole's Bank, die opging in de ABN, waar hij opklom tot procuratiehouder. Ook hier stelde zijn fantastisch geheugen hem in staat over lange perioden de koersverlopen van vele aandelen te onthouden. 49 jaar geleden leerden wij elkaar kennen, toen Rykel ten Kate hem, op

Sterna | 1983 | | pagina 3