door een bij schrijver dezes bekend persoon minstens 2 Bruine Kieken dieven afgeschoten. Niet voor niets heeft het vogelaarsoverleg van ZW Nederland in een persbericht de aandacht op deze soort gevestigd, en in dit bericht gepoogd enige vooroordelen ten aanzien van deze kenmerkende stootvogel weg te nemen. Het voorkomen van Eksters op Schouwen-Duiveland als steeds talrijker broedvogel wordt door velen met gemengde gevoelens gevolgd. Toch hebben deze vogels naast hun kwalijke kanten (o.a. als nestrover) ook voorde len. Zo bleek dat alle Ransuilen rond de Kreken van Ouwerkerk in oude Eksternesten nestelden (med. M.A. van Loo) Voorts zijn er nog een aantal vermeldenswaardige broedgevallen op Dui- veland Zowel Roerdomp (lp.), Dwergstern (4p.), Ransuil (lp.) alsmede Kerkuil (lp.) konden als broedvogel buiten de geïnventariseerde gebieden worden vastgesteld Een woord van dank moet gericht worden aan allen, welke medewerking heb ben verleend om dit verslag mogelijk te maken: C. v.d. Brugh, P. v. Dalsen, J.A. Everaers, J.C.J, v. Felius, G. Houte kamer, Fam. de Jonge, A. Joppe, Fam. Kieviets, mevr. J. Koole, C. Kou wen, C.J. v.d. Kreeke, K. Leeftink, G. v.d. Linden, R. v. Loo, H. Lu xemburg, P.L. Meininger, Fam. Moolenburgh, Ver. tot behoud van Natuur monumenten in Ned., J. Pannekoek, H. Ravesteijn, R. Ravia, Rijkswater staat Zeeland, H. Rikhof, J. Ringelberg, P. v. Rijn, S. Roos, T. Sluij- ter, Staatsbosbeheer Zeeland, J.W. Vergeer, A. v.d. Vijver, H. Walraven, A. v.d. Wees en allen welke wellicht in deze lijst niet zijn genoemd. S TO ca ca s <2 ca O O Sh rQ rV O O

Sterna | 1983 | | pagina 18