68 Bezwaarschriften - Ons bezwaarschrift, aan G.S. van Zuid-Holland, tegen het weggraven van een stuk gors bij Den Bommel, teneinde de haven aldaar uit te breiden, is ongegrond verklaard. G.S. menen dat juist door de wijze waarop deze uitbreiding wordt uitgevoerd het gors beter beveiligd zal zijn. Dat er (weer) een stuk waardevol gors verdwijnt en dat dit nota bene een stuk is waarop juist erg veel vogels vertoeven, vindt men van ondergeschikt belang. - Bij de Raad van State hebben wij ons bezwaarschrift tegen een uien- stortplaats in de Heerenpolder te Oude Tonge, toegelicht en verdedigd. In tegenstelling tot het wat ambtelijke gebeuren bij Arob-procedures bij G.S. was deze zitting een prettige ervaring, waarbij we ook weer het een en ander geleerd hebben. Men kreeg volop de gelegenheid om met de "tegenpartij" en de leden van de Raad van State in diskussie te treden. Hoe ons pleit uitgevallen is weten we nog niet. Het advies van de Direkteur-Generaal voor de Milieuhygiëne bleek echter in grote lijnen overeen te komen met ons bezwaar. - Er is bezwaar aangetekend tegen de afgraving van een groot stuk gors bij Stad aan het Haringvliet, ten gunste van de ontwikkeling van een jachthaven aldaar. Ook bij een vóór-inspraak over het te ontwikkelen bestemmingsplan voor dat gebied hebben wij tegen deze ontwikkeling bezwaar gemaakt. We vrezen, naast het verdwijnen van een landschappe lijk waardevol stuk gors, ook de verhoogde rekreatiedruk op de aan grenzende beschermde gorzen. Het Kollege van B W van Middelharnis wekt de indruk dat haar er al les aan gelegen is om deze haven te ontwikkelen. Door de matige ekonomische situatie van het ogenblik dreigt het mi lieu ook heel wat te moeten inleveren. Het is te hopen dat dit keer deze ekonomie de ontwikkeling van die haven in de weg zal staan. - Er is bezwaar aangetekend tegen de oprichting van een kantine en tegen het afgeven van een hinderwetvergunning voor het Jachtschietcentrum Sommelsdijk welke op een perceel aan de Blaakseweg te Nieuwe Tonge (300 m van de weg over de Grevelingendam) een jachtinstruktie- en klei duifschietbaan wil oprichten. Ons bezwaar richt zich op geluidshunder de looduitstoot in het omringende landschap en de te ruime gebruiks mogelijkheden op ongunstige tijden. Daarbij speelt tevens mee dat wij principieel bezwaar heboen tegen stimulering van de hobby-jacht. - Ons bezwaarschrift, bij de Raad van State, tegen de bouw van een strand paviljoen annex woonhuis op het strand van de Punt hebben we in moe ten trekken. Het bleek dat de aanvrager, K. van Duin, niet tijdig aan de voorwaarden voor een bouwaanvraag kon voldoen. De bouw is inmiddels gegund aan een andere exploitant, welke ook reeds een paviljoen heeft

Sterna | 1983 | | pagina 24