gebouwd. Op grond van het heersende bestemmingsplan konden we alleen bezwaar maken tegen het aangevraagde woonhuis. Schurvelingen - In de buurt van de Vijverweg te Ouddorp is een höögte volledig wegge- graven (150 m) om elders als opvulgrond te dienen voor de bouw van een schuur. De gemeente Goedereede gaf te kennen hiertegen niets te kunnen ondernemen omdat men meende dat één en ander in het kader van de RVK Stelle zou gebeuren. En een ruilverkaveling lijkt soms boven de wet te staan. De Dienst Landinrichting voor de Stelle ontkent dit echter zodat we weer bij de gemeente te rade zullen moeten gaan om hoe het nu eigen lijk wel zit. - Er dreigt een hoogte afgegraven te zullen worden ten behoeve van een betere doorstroming van een slootje langs een perceel te Ouddorp. Het betreft een slootje dat tussen twee hoogten doorloopt. Aangezien het hoogten en schurvelingenlandschap een beschermd type landschap is hebben we tegen deze mogelijk afgraving bezwaar gemaakt en daarbij tevens een voorstel gedaan om die afgraving onnodig te ma ken. Er is inmiddels overleg geweest met de Prov. Waterstaat, die G.S. in deze zaken van advies moet dienen, om tot een bevredigende oplos sing te komen. Rijksweg 57 - Op 24 juni j.l. is de rondweg om Ouddorp opengesteld voor het verkeer naar Zeeland. Hoewel dit een opluchting is voor de mensen die aan de oude route wonen is het een grote blijvende ingreep in het landschap en het milieu van het, ten zuiden van Ouddorp gelegen (inmiddels bij na voormalige) inlagen-gebied. Over de schade die we daarvan vrezen is een artikel geschreven dat in een eilandelijk verschijnend blad geplaatst zal worden. We kunnen de weg niet keren, maar we wijzen er in op hetgeen verdwenen is en bedreigd wordt Aktief terreinbeheer - De Oudelandsedijk is één keer gemaaid. Dit heeft veel voeten in de aarde gehad. Vooral om een vingermaaibalk-machine te bemachtigen. Ge lukkig is het dit keer gelukt. We zullen echter toch om moeten zien naar een, betaalbaar, eigen machine om dit werk verder uit te voeren. De noordkant is m.m.v. een landbouwer gemaaid. Het hooi wordt voor veevoer gebruikt. - Als plaatsvervangend koördinator voor dit werk heeft Anton Tromper zich aangemeld en is reeds zeer aktief hiermee bezig. We hopen dat de leden Cees en Anton voldoende steun willen blijven geven en een enkele vrije zaterdag hieraan willen opofferen, om dit belangrijke werk te kunnen uitvoeren. Kerkuilen - In de nieuwe torenspits van de kerk te Ouddorp is m.m.v. de gemeente

Sterna | 1983 | | pagina 25