Het winovoLKje Kent Geen GRenzen 2 4? s rV Van deze kant niets kwaads over de zeilplanksport. Het blijft natuurlijk doodjammer dat een of andere natuurclub niet tij dig het patent van de uitvinders voor veel geld heeft afgekocht en ver volgens door het heffen van hoge rechten de zeilplank onbetaalbaar heeft gehouden Bleek dan 'wat we al dachten' toch genoeg geld onder de mensen dan zou tenminste uit de opbrengst het tropisch regenwoud kunnen worden gered. Dat zou met verwijzing naar de wet tot behoud van ellende dAAr in ie der geval een natuurprobleem hebben gescheeld. Ondertussen wordt het knap vol hier met al die surfplanken op het water. De Veerse Gatdam is overbevolkt en de Kabbelaarsbank wordt met de dag benauwder. De vrijheidsbeleving die het surfen toch suggereert heeft daar iets heel aparts: op een kluitje. Het surfen heeft vaak meer iets van ge organiseerd trimmen, zoals een veldloop op het strand of joggen in het bos. Nu vindt een a'antal van die surfers dat kennelijk zelf ook want van het ene seizoen op het andere, soms zelfs van de ene week op de andere, zien we ze verschijnen op plaatsen waar er nooit eerder werden gezien. Massaal. Toegang tot het water wordt verschaft via op- en afritten van dijken, voordien rustige zwemstrandjes en natuurgebieden. Geen mogelijk heid wordt over het hoofd gezien. Als surfwater blijken de natte natuur gebieden ook heel geschikt. Ondiepwatergebieden waar tot nu toe de ge wone watersport geen toegang had en die dienen als rui- en rustgebied voor het waterwild worden in beslag genomen en verstoord. Broedeilanden voor vogels en hoge schorranden zijn leuke plekjes om naar toe te sur-

Sterna | 1983 | | pagina 3