52 De overige aantallen van die dag waren (waarschijnlijk te laag, maar we willen zo min mogelijk dubbeltelling) 30 buizerden, waaronder tenminste 1 ruigpootbuizerd15-20 blauwe kiekendieven, 10-12 sperwers, enkele torenvalken en 1 velduil. We vingen die dag na 21 jaar weer een smelleken. Als er dan in de middag nog 80-90 kraanvogels trompetterend overkomen, heb je wel een leuke vogeldag gehad. Ook niet onvermeld mag blijven de vangst van een bosgors op 12 sept. Het was een jonge vogel, die na gefotografeerd te zijn en dezelfde dag geringd, weer is los gelaten. Het is de zesde ringvangst voor Nederland. De bosgors is (net als de vorig jaar gevangen wilgengors) een vogel uit Siberië, die de laatste decennia sterk naar het westen uitbreidt. Tot in Scandinavië zijn ze al broedend aangetroffen, maar ze schijnen hun oorspronkelijke overwinteringsgebied in Azië trouw te blijven. Misschien moeten we zulke zeldzame trekbewegingen naar het westen zien als aan geboren afwijkingen (mutaties) die de overlevingskansen van de dragers misschien vergroten en daardoor invloed op het trekpatroon van volgende generaties uit gaan oefenen. War overige waarnemingen. 3 sept 1 sperwer 28 okt 1 frater 5 sept 1 bruine kiekendief 7 nov 10 kleine zwanen 25 sept sterke trek van kleine 13 nov 1 ruigpootbuizerd mantelmeeuwen 27 nov 1 idem 2 okt 1 blauwe kiekendief 30 nov 1 idem 6 okt laatste gele kwikstaart 18 okt laatste vangst van fitis Kramsvogel een schaarse doortrekker op de baan in 1982.

Sterna | 1983 | | pagina 8