103 Aktief terreinbeheer op Schouwen-Duiveland Nog dit najaar zal worden gestart met de uitvoering van beheerswerkzaam heden door een wederom op te richten werkgroep Aktief Terreinbeheer. Beheerswerkzaamheden werden tot nu toe vrijwel uitsluitend uitgevoerd door de leden van de Vogelwerkgroep. Naast de Planten- en Vogelwerkgroep wil de Natuur- en Vogelwacht onder de leden een werkgroep Aktief Terrein beheer oprichten. Deze werkgroep zou kunnen bestaan uit leden die af en toe een vrije zaterdagochtend en/of middag willen besteden aan natuur beheer. Het gaat daarbij doorgaans om het onderhoud van kleine natuur elementen die verwaarloosd zijn of dreigen te geraken doordat elke vorm van beheer ontbreekt De aktiviteiten van de nieuwe werkgroep zullen worden ondersteund door de Stichting Landschapsverzorging Zeeland. Deze ondersteuning bestaat bijvoorbeeld uit het beschikbaar stellen van gereedschap en het afslui ten van een verzekering voor de deelnemers aan beheersaktiviteiten Regelmatig Aktief Terreinbeheer heeft alleen dan een kans van slagen wanneer voldoende leden zich aanmelden voor de (min of meer) vaste werk groep. Het ligt in de bedoeling kleine karweitjes (klein, maar vaak zeer urgent) te verrichten met de vaste leden van de werkgroep. Grotere objekten, zoals het opsnoeien van een verwaarloosde populierenrijzul len onder de aandacht worden gebracht van alle leden en niet-leden. De werkzaamheden zullen zeer afwisselend zijn en bestaan uit: wilgen knot ten, aanplanten van Knotwilgen, snoeien, maaien van dijken en bermen, nestgelegenheid scheppen voor bepaalde vogelsoorten, enz. Heeft u be langstelling voor het Aktief Terreinbeheer en wilt u af en toe komen helpen? Lijkt het u leuk om lid te worden van de werkgroep om daarmee regelmatig een direkte bijdrage te leveren aan het natuurbehoud op Schouwen-Duive land? In beide gevallen, of gewoon wanneer u meer wilt weten over het Aktief Terreinbeheer, gelieve u kontakt op te nemen met ondergetekende. Op 1 oktober zullen weer enkele dammen worden gemaakt in de Koudekerkse Inlaag. Deze dammen hebben een gunstige invloed op de vogelbevolking ter plaatse. Vervolgens zullen op 5 november de handen uit de mouwen gestoken kunnen worden op het eilandje in de SasputVroeger broedden op dit eilandje meeuwen en sterns. Nu is het volledig overwoekerd. In overleg en samenwerking met de pachter, de heer C. Kloet, zullen we pro beren er weer een broedvogeleilandje van te maken. Op 3 december zal be- heerswerk worden verricht op een nog nader te bepalen plaats. De datum kunt u in ieder geval reeds noteren. Via de streekpers zullen we trach ten u nader op de hoogte te stellen en in de wintersterna zal het pro gramma voor het eerste halfjaar van 1984 bekend gemaakt worden. J.A. EveraersDr. Wortmanstraat 28, Noordgouwe. Tel.: 01112 - 2017.

Sterna | 1983 | | pagina 29