705 De vereniging 5 jaar aktief Op 23 november a.s. bestaat de vereniging 5 jaar. Hoewel we dit eerste lustrum niet ongemerkt voorbij willen laten gaan, geeft dit feit aan de andere kant nog geen aanleiding tot feestvreugde. Het feit dat we nog bestaan duidt op een noodzaak. De wetgeving en het gedrag van veel men sen is (nog) niet toereikend om voldoende waarborgen te hebben voor een schoon, beschermd milieu. De toekomst ziet er met de deregulering (versoepeling van de milieu-wet geving) zeker niet rooskleuriger uit. Gevreesd mag worden dat er voor ons nog wel de tijd van een volgend lustrum in zal zitten. Uit de verslagen van ons werk in de Sterna zult u hebben kunnen opmaken dat het werk van de vereniging veelomvattend is. Als bestuur moet men dan ook eigenlijk van alle markten thuis zijn. Het blijft echter vrij willigerswerk. Dit betekent dat er niet alleen weieens fouten gemaakt worden, maar dat we ook weieens in kennis op een bepaald gebied tekort komen. Extra kennis en deskundigheid is dus altijd welkom. Met name op het gebied van de Ruimtelijke Ordening en alle "spelregels" daaraan verbonden is er behoefte aan personen, die bij willen dragen aan een nog beter gefundeerde en gestruktureerde aanpak van de probleemgevallen. Leden, die in deze geoefend zijn danwel deskundig, worden hierbij van harte uitgenodigd hun kennis en ervaring aan ons over te dragen. Samenwerking met de Stichting Op 22 september j.l. is er een gesprek geweest tussen de bestuursleden plus koördinatoren van de Vereniging en de bestuursleden van de Stich ting Natuur- en Landschapsbescherming voor Goeree-Overflakkeeom te komen tot verdere afspraken voor samenwerking. Uiteraard waren er tot op heden over en weer kontakten die leidden tot gezamenlijke aanpak van een aantal problemen. Komend jaar zal getracht worden deze samenwerking zo volledig mogelijk te maken zodat de aanwe zige deskundigheid, ter bestrijding en voorkoming van natuur- en land schapsverstoring, nog beter gericht ingezet kan worden. Jos Hendriks, voorzitter. Aktief terreinbeheer op Goeree-Overflakkee Na een moeizame start met het beheer van de Oudelandsedijk hopen we nu, na een jaar, van alle problemen verlost te zijn. Sinds 1 september is de vereniging in het bezit van een tweedehands vingerbalkmachineDoor de aanschaf van deze machine zijn we nu niet meer afhankelijk van het maaien door derden. Met een goed beheersplan voor het maaiwerk hopen we nu de oude flora weer versneld terug te krijgen, zodat de Oudelandsedijk weer een bloemdijk wordt. De aanschaf van deze machine is tot stand gekomen met financiële steun van de Stichting Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee Zonder deze financiële steun was het voor onze vereniging niet mogelijk geweest om tot aanschaf van zo'n machine over te gaan. Evenals vorige jaren willen we in de wintermaanden weer één ochtend in de maand een beroep op u doen om aktief bezig te zijn met landschaps- onderhoud. Tot en met december is er nog achterstallig onderhoud aan de

Sterna | 1983 | | pagina 31