is ongetwijfeld de meest gewilde vogelkalender in ons nederlandstalig gebied. Aan de vijfentwintig kleurenplaten voor 1984 is weer bijzonder veel zorg besteed en bij vele vogelliefhebbers is het traditie geworden via deze vogelkalender op de hoogte te blijven van de beste prestaties van de Nederlandse en Belgische vogelfotografen. Onze veertiendaagse vogelkalender heeft zelfs de vierde plaats gekregen bij de verkiezing van de beste kalenders van Nederland. De bruikbaarheid is dan ook opti maal. Een handig formaat, een goed leesbaar kalendarium, een prachtige lay-out, interessante teksten en een keurig vogelboekje dat men aan het eind van het jaar er aan overhoudt. De opnamen voor de kalender 1984 zijn gemaakt door Dominique Arnhem, Frits van Daalen, Henk Harmsen, Frits Houtkamp, Jos Korenromp, Oene Moedt, Piet Munsterman, Hans Schou ten GTD, Henk Tromp, Rens Veenstra, Wim Weenink en Gertjan de Zoete. De originele teksten bij de foto's zijn geschreven door Henk J. Lichtenbeld en Jaap Taapken. Een steeds groter aantal liefhebbers verzamelt de ka lenders om daarna enkele jaren tezamen te laten inbinden. De volgende vogelsoorten zijn dit jaar opgenomen: Engelse Gele Kwikstaart, Grote Bonte Specht, Velduil, Grote Kruisbek, Kleine Zwaan, Geelgors, Kluut, Fitis, Bosruiter, Snor, Oeverzwaluw, Ortolaan, Nachtzwaluw, Steltkluut, Grote Gele Kwikstaart, RoodborsttapuitIjsvogel, Aalscholver, Groene Specht, Tureluur, Vaal StormvogeltjeWintertaling, BrandgansRansuil en SneeuwgorsDe kalender bevat 13 bladen, aan beide zijden bedrukt in vierkleurenoffset en een schutblad. Kalenderindeling: twee weken per blad met duidelijke leesbare cijfers. Formaat 22 x 30 cm, staand. Met de uitgave van deze traditionele vogelkalender beoogt de Stichting Het Vogeljaar in de eerste plaats de kennis en de interesse voor de bij ons voorkomende vogelsoorten te bevorderen, maar tegelijkertijd de vogel fotografie op de juiste wijze te animeren en onder de bekendheid te bren gen. Het wordt ten zeerste op prijs gesteld indien redacties van dag-, week- en maandbladen, zowel als besturen van aanverwante organisaties, bekendheid zouden willen geven aan deze werkelijk unieke vogelkalender en wel door middel van een bespreking in dagbladen, tijdschriften, me dedelingenbladen of circulaires. Wellicht is het ook mogelijk bij le zingen, ledenvergaderingen, tentoonstellingen en dergelijke op deze ka lender de aandacht te vestigen of ter verkoop voorhanden te hebben. U kunt de Vogelkalender 1984 bestellen door overschrijving van 13,50 op postrekening 4325 ten name van de penningmeester van het Kalenderfonds, Bellaertsstraat 16, 6721 WB Bennekom, telefoon 08389-7024. U ontvangt de kalender dan tijdig franco post thuis. Alle correspondentie over de ze kalender (óók voor grotere aantallen ten behoeve van organisaties) eveneens uitsluitend aan dit adres. De kalender is ook verkrijgbaar in België door overmaking van Bfrs. 250 op postrekening 000-0449595-97 van het CCBV (Belgische Vogelbescherming), Durentijdlei 14, 2130 Brasschaat, België STICHTING HET VOGELJAAR, Laan van Altena 30, 2612 AJ DELFT.

Sterna | 1983 | | pagina 23