139 Bommenede, 21 sept. 1983. Aan de Gemeenteraad van Z.ierikzee Het bestuur van de Natuur- en Vogelwacht "Schouwen-Duiveland" verzoekt u hierbij een plukverbod in te stellen voor Lamsoor (Limonium vulgare) ("schorrebloem") toelichting 1 De schorren van Zeeland zijn te vergelijken met de heidevelden in oostelijk Nederland. Ze werden en worden gebruikt als graas- gebied voor schapen. Eind augustus zijn beide landschappen op z'n mooist: dan bloeit op de heide de paarse struikheide en ook paars zijn dan de schorren van de bloeiende lamsoren. Deze zomer werd de lamsoor veel geplukt op het enige schor dat binnen de gemeente Zierikzee ligthet zg. Stelletje. (Met lamsoor wordt de droogbloem bedoeld. De bladen van de zeeaster (Aster tripolium) die vroeg in het voorjaar geplukt worden, noemt men in Zeeland, ook wel lamsoor, maar die plant wordt hier dus niet bedoeld.) De bosjes lamsoor waren niet voor particulier gebruik, maar werden door kinderen op de toeristendagen verkocht (75 ct. a 1 gld.Het plukken gebeurde overigens niet alleen door kin deren, maar ook door volwassenen. Vooral het in de commerciële sfeer brengen van de pluk van de ze "schorrebloemen" is naar de mening van de Natuur- en Vogel wacht een slechte zaak en een aantasting van de natuurlijke waarde van bepaalde delen van het buitengebied'. toelichting 2 De Natuurbeschermingswet van 1973 heeft een aantal planten en dieren beschermd verklaard. De verbodsbepo.lingen staan in art. 23 van genoemde wet. Art. 33 van Natuurbeschermingswet geeft B W voor hun gemeente een aanvullingsbevoegdheid. In de A.P.V. van de gemeente kunnen in verband met plaatselijke omstandig heden nog andere plant- en diersoorten opgenomen worden. (De gemeente Ilavelte in Drente heeft dit in 1976 b.v. voor 35 soorten planten gedaan.) 'Wij verzoeken u zo'n plukverbod in ernstige overweging te wil len nemen om zo bij excessen te kunnen optreden. Voorzitter: Hoogachtend, Secretaris

Sterna | 1983 | | pagina 29