om Op zaterdag 19 november 19SS overleed plotseling, op 60-jarige leeftijd, Jan Heijboer. In hem heeft Goeree-Overflakkee een enthousiast natuur liefhebber verloren. Als landbouwvoorlichter was hij bijna dagelijks in de natuur. Zijn lief hebberij voor de fotografie zorgde er voor dat veel van deze natuur op foto en dia is vastgelegd. Hij was zowel lid van het IVN als van de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee. Voor beide verenigingenmaar ook voor groepen daarbuitenwas hij vele malen bereid om als gids of als boeiend spreker uiting te geven aan zijn natuurliefdeHij getuigde daarbij van een grote kennis op het gebied van flora en fauna en maakte gebruik van een uitgebreide dia-theek. Ondanks zijn grote kennis was hij altijd bereid om een andermans deskundigheid te accepteren en res pecteren. Zijn bereidheid om aan elk verzoek van de Vereniging tot mede werking aan een of andere aktiviteit excursielezing, Krekenboekje) gehoor te geven hebben wij altijd zeer op prijs gesteld. Een van de laatste aktiviteiten betrof de aanleg van een Heemtuin, ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Grijsoord. Ter nagedachtenis aan de stimulator hiervan, Jan Heijboer, hopen wij dat deze Heemtuin binnenkort toch zijn voltooiing mag krijgen. Als wij, die Jan Heijboer gekend of meegemaakt hebben, het als een ver lies ervaren dat hij van ons is heengegaandan beseffen wij enigszins hoezeer dit zal zijn voor zijn vrouw en naaste familie. Wij wensen hen dan ook heel veel sterkte toe om dit verlies te dragen. Bij het ter perse gaan van dit nummer ontvingen wij het bericht dat de heer J.P.C. Boot, erelid van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland, op 25 december is overleden.

Sterna | 1983 | | pagina 3