Aktief Terreinbeheer De aktiviteiten van de werkgroep Aktief Terreinbeheer zijn geba seerd op het feit dat bovenge noemd punt 4 wordt gezien als voornaamste oorzaak van het ver dwijnen van de broedvogels. Een kaal eiland zal weer aantrekke lijk zijn voor meeuwen en sterns Tegelijkertijd zal het niet (meer) aantrekkelijk zijn voor ratten, omdat ze zich niet kun nen verschuilen. Na overleg met de pachters van de omliggende grond en de pachter van het vis water en de broedvogelhilals ook met de eigenaar, werd in het najaar van 1983 op twee zaterda gen het eilandje door vrijwilli gers onder handen genomen De Sasput vóór de aktie achterstallig onderhoud. Foto: Joh.D.C. Berrevoets De vegetatie, bestaande uit enkele jonge wilgen, een enorm braambos, een rietkraag en andere plantengroei, werd voor het grootste gedeel te verwijderd. Vóór de werkzaamheden bood het eilandje een schilderach tige aanblik en mede hierdoor was er nogal wat onbegrip bij derden, waar onder ook veel natuurliefhebbers. Nu is die schilderachtigheid wat minder geworden en ligt de hil er een beetje kaal bij. Vroeger was dat buiten de broedtijd echter ook zo. De werkgroep probeert de hil in z'n oude glorie te herstellenDe heer Kloet, pachter van de hil, steunde onze plannen en zo kon gestart worden met het beheer van de voormalige "voge- larij". In de pers kregen de aktiviteiten van de werkgroep de nodige aandacht, zodat hier niet nogmaals wordt verteld hoe hard er is gewerkt en hoe leuk het allemaal was. Ik beperk me in dit verhaal tot het geven van enig inzicht in het hoe en waarom van het Aktief Terreinbeheer in en bij de Sasput.

Sterna | 1984 | | pagina 16