W> Aktief terreinbeheer op Schouwen-Duiveland Op 28 januari j.l. werden de knotwilgen aan de Zuiddijk te Dreischor ge knot. Doordat onderhoud achterwege was gebleven en de takken te zwaar waren geworden was één van de knotwilgen enige tijd geleden het slacht offer geworden van een storm. Dat gevaar is voor de resterende, mooie, oude knotwilgen niet meer aanwezig. Naast het knotten werden die dag ook populieren opgesnoeid. Een aantal vrijwilligers keerde naar huis terug met een voorraadje open haardhout Het takkenhout werd ter plaatse onder deskundige leiding verbrand. Al met al was het weer een zeer geslaagde aktie. Hoewel we voor de laatste aktiedag iets minder propaganda hadden gemaakt, waren toch 22 vrijwilligers aanwezig. Het siert de jeugd dat ze de helft van dit aantal voor haar rekening nam. Minder gelukkig zijn we met het feit dat nog niet de helft van de aanwezigen lid bleek te zijn van de Natuur- en Vogelwacht. Zoals reeds eerder in deze rubriek gemeld, streeft de organisatie ernaar om te komen tot een vaste werkgroep, omdat alleen een vaste werkgroep kan zorgen voor de continuïteit van het Aktief Ter reinbeheer op Schouwen-Duiveland. Om misverstanden te voorkomen het lidmaatschap van de werkgroep is gratis. Nadere informatie over de werkgroep en over de komende aktiviteiten kan worden verkregen bij onder getekenden. De Natuur- en Vogelwacht heeft ongeveer 1000 leden. Wilt u eigenlijk best iets meer doen voor de natuur op Schouwen-Duiveland dan uw jaarlijkse kontributie betalen? We nodigen u van harte uit om ook eens te komen "buitenspelen". J.A. Everaers en C. 't Hooft. S Wilgen knotten. Dit gebeurt er als er niet op tijd geknot wordt. ■'/W

Sterna | 1984 | | pagina 28