AKW 25* Beheersaktiviteiten 1983-1984. Terugkijkend naar het afgelopen jaar kunnen we stellen dat 1983 een ak- tief jaar is geweest. Het aantal aktiedagen bedroeg 14, met een gemiddel de opkomst van 8 personen per dag. Het "man-uur totaal" voor 1983 is 544 uur oftewel ruim 13^ week werk voor één man. Een van de grootste proble men van 1983 was het op tijd beschikbaar zijn van genoeg mensen voor het hooiwerk. Daar hooiwerkzaamheden altijd samenvallen met mooi weer, zal er ook voor het komend seizoen weer heel wat afgebeld moeten worden om genoeg mensen hiervoor te strikken. Het zou mooi zijn, net zoals voor de kleine aktiviteitenals er een vaste kern is van zo'n 10 k 15 personen die deze werkzaamheden op zich nemen. Gezien het grote ledental moet dit toch tot de mogelijkheden behoren. De knotwerkzaamheden zijn vlekkeloos verlopen. Het afkomende hout is tegen gereduceerde prijs onder de hel pers verkocht. "Oudelandsedijk" Gemaaid en gehooid wordt er in augustus. Foto: A. Tromper. Wanneer we terugkijken vanaf de beginperiode van het aktief terreinbe heer naar nu zien we jaarlijks een forse stijging van de aktiviteiten, het machinepark en de onderhouds- materialen, ook voor dit jaar zal dit zeker weer het geval zijn. Toch zullen we, voor 1985, een pas op de plaats moeten maken, daat het werk anders in de "vrije tijd" niet meer is te overzien. j, WK Steeds meer overheidsinstellingen en partikulieren komen met het l',.Jj> verzoek om achterstallig en regel- A M- T/ matig onderhoud op hun terreinen g t te laten verrichten. Wanneer we hier aan toe zouden geven, is bin nen de kortste keren het grootste deel van de dijken op het eiland in ons beheer. Wanneer deze ten dens zich voortzet, en dat ziet er wel naar uit gezien de beschik bare financiële middelen van deze instellingen, geeft dit toch wel een angstig gevoel voor de toe komst wat de verdere aantasting voor de flora en fauna van onze dijken, wegbermen en graslanden op het eiland betreft.

Sterna | 1984 | | pagina 29