Verslag van de nkpiviteiPer (goeree- Overflakkee van half november 1983 tot eind februari 1984. Bestemmingsplan "De Val". Er is een Kroonberoep ingediend tegen het Bestemmingsplan "De Val" zoals dat op 19 augustus 1982 door de Gemeenteraad van Goedereede is vastge steld. Zoals verwacht hebben ook G.S. van Zuid-Holland ons beroep tegen dit bestemmingsplan ongegrond verklaard. Wij blijven echter van mening dat de gegevens die wij op dit moment om trent de natuurwaarden van "De Val" hebben aangereikt, zozeer de waarden onderstrepen dat het beleid t.a.v. dit gebied gewijzigd zou moeten wor den. Zeker als G.S. recht zouden willen doen aan hun criterium van afwe ging t.a.v. de aanleg van intensieve rekreatie-objekten in de buurt van natuurwaarden. Dit criterium werkt n.l. ten gunste van de natuurwaarden, echter nog niet bij "De Val". Jachthaven Stad aan 't Haringvliet. Er is bezwaar aangetekend bij de Gemeenteraad van Middelharnis tegen het bestemmingsplan "Jachthaven Stad aan 't Haringvliet"- De reden van dit bezwaar is meerledig. Het komt echter neer op de vrees dat een dergelij ke grote jachthaven de natuurwaarden van de aangrenzende gorzen en de landschappelijke waarden van het gebied schade zullen berokkenen. Infiltratiekanaal Oostduinen. Er is bezwaar aangetekend tegen een ontgrondingsvergunning voor het aan leggen van een infiltratiekanaal in de Oostduinen. Gelukkig blijken ook G.S. van Zuid-Holland wat bevreesd te worden van al dat gewroet in de duinen. Ze hebben inmiddels een onderzoek laten instellen naar de moge lijke gevolgen van dit soort infiltratiewerken (bij "Den Haag" loopt n.l ook eenzelfde aanvraag met dezelfde bezwaren) De uitslag van dit onderzoek zal mede de uitslag op dit bezwaar bij G.S. bepalen. Beheersplan Oude Oostdijk. Er is een kommentaar gestuurd op het ontwerp "Beheersplan Oude Oostdijk". Dit gebied is van belang voor de overwintering van o.a. ganzen. Maar ook als weidevogelgebied heeft het veel waarde. Daarom is een goed beheer noodzakelijk. Het ontwerp beheersplan geeft aan hoe de ProvCommissie Beheer Landbouwgronden denkt dat de grondgebruikers, op vrijwillige basis, dit beheer zouden kunnen vastleggen in beheersovereenkomsten. De vrijwil ligheid van het geheel is echter een zwak punt. 39

Sterna | 1984 | | pagina 41