DUIN - nieuwe stijl. In 1984 is DUIN, het kwartaalblad van de Stichting Duinbehoud in op maak en inhoud gewijzigd. Voor wie geïnteresseerd is in het wel en wee van onze duinen in het algemeen of die van Goeree en Schouwen in het bijzonder vindt in DUIN algemeen-informatieve artikelen over duingebie den, planten of dieren en meer wetenschappelijke artikelen over aantas tingen en bedreigingen. Naast beide soorten artikelen vindt u op de gele middenpagina's de be richtgeving over aktuele zaken ("regio's"), die onder redaktionele ver antwoordelijkheid vallen. Ook de boekbesprekingen zijn hier ondergebracht. Schouwennummer Het is de bedoeling regelmatig nummers uit te brengen met de nadruk op één duingebied. Zo hebben de Schouwse duinen in de tweede DUIN van dit jaar veel aandacht gekregen terwijl in dit nummer bovendien wordt be richt over de perikelen rond de waterleiding in de Middelduinen op Goe ree Een abonnement op DUIN kan worden aanbevolen. De jaargang 1984 (inkl. het Schouwennummer) kan worden besteld door overmaking van 17,50 op giro 4016298 t.n.v. kwartaalblad DUIN, post bus 11059, Leiden. Ook is het Schouwennummer los te bestellen door overmaking van 5,-- op giro 59368 t.n.v. Natuur- en Vogelwacht Schou- wen-DuivelandZierikzee onder vermelding van het gewenste. J. B. J.A. Everaers "De Krammer" Verslag van ornithologische waarnemingen aan de Zuidkust van Oost-Flak- kee Iedereen kent die ervaring wel, je trekt een lade van de kast open en plotseling kom je helemaal onderin iets onbekends tegen. Het gaat dan meestal om een vergeten iets. Terecht gebruikt de auteur het woord 'verzwegen' in plaats van 'vergeten', wanneer hij schrijft over de Krammer. De Krammer is een thans nog aan het getij blootgestelde zeearm tussen Oosterschelde en Volkerak. Dat zal mettertijd (1987) in de geschiedenisboekjes verdwijnen, want het Krammer-Volkerak komt dan achter de Philipsdam te liggen en zal vol ledig verzoeten. Met dit verzoeten zal de vogelwereld drastisch en blijvend gewijzigd worden en dat terwijl er nog maar weinig gepubliceerd is over de vogel wereld van vóór die afsluiting. Dit is de hoofdreden voor de auteur geweest, om o.a. zijn dagboekaante-

Sterna | 1984 | | pagina 25