In verband met het uitvallen van het zomernummer, dat een speciaal ju bileumnummer voor Schouwen-Duiveland geworden is, volgt hier het ver slag over een vrij lange periode. - Jaarvergadering. Op 24 mei j.l. werd de jaarvergadering gehouden. Zoals gebruikelijk ging aan de ledenvergadering een lezing vooraf. Dit keer hield de heer M. Loenen, van de Rijksdienst IJsselraeerpoldersafd. Grevelingenbekken een lezing over het Krammer/Volkerakgebied na de afsluiting. In grote lijnen werden de mogelijke ontwikkelingen in dit gebied nader toegelicht. Een aantal aspekten hiervan gaf aanleiding tot een levendige diskussie. Tijdens de ledenvergadering werd besloten de kontributie voor 1985 te verhogen tot 12,50. Verder werd afscheid genomen van bestuurslid Ben Waanders, die sinds de oprichting in 1978 tot vorig jaar penningmeester en daarna "gewoon" be stuurslid is geweest. Een man van het eerste uur dus. Als zodanig heeft hij met een nauwgezetheid, kassier-eigen, gewaakt over de financiën en uiteraard ook aan vele andere aktiviteiten deelgenomen. Ben, nogmaals bedankt voor al dat werk, en hopelijk blijf je achter de schermen nog meedraaien. - Voorlichtingsavond dijkbeheer. In samenwerking met de Stichting Landschapsbeheer Zuid-Holland werd deelgenomen aan een voorlichtingsavond over het dijkbeheer op Goeree- Overflakkee. Goeree-Overflakkee heeft erg veel (enkele honderden kilo meters) dijken met dus ook een zeer grote lengte aan bermen en taluds, welke met een natuurgericht beheer mogelijk een grotere natuurwaarde kunnen krijgen. Om bestuurderen van gemeenten en waterschap hierover meer inzicht te geven werd deze avond belegd. Hopelijk krijgt deze avond een gericht vervolg - Natuur- en milieu informatiemarkt Toppershoedje Op 6 juli j.l. organiseerde de rekreatieafdeling van Toppershoedje te Ouddorp in samenwerking met een aantal organisaties een natuur- en mi lieu infomarkt, welke ter afsluiting diende van een hele week van na- tuurgerichte aktiviteiten. Ook onze Vereniging heeft met een standje deelgenomen aan deze markt. Er was veel belangstelling en men nam er ruim de tijd voor gedachten- wisseling Een aktiviteit die navolging verdient. - Jachthaven Stad aan 't Haringvliet Het bestemmingsplan Jachthaven Stad aan 't Haringvliet is door de ge meenteraad van Middelharnis afgewezen. Een succes voor allen, en dat 101

Sterna | 1984 | | pagina 27