betrof alle geledingen van de bevolking en andere betrokkenen zoals de Vereniging, die zich met vele en goede argumenten tegen dit plan hebben verzet - Puinstort Dirkslandse Sas Aan de oostkant van het Dirkslandse Sas, ter hoogte van de stortplaats aan de westzijde, ontwikkelde zich de laatste tijd een groter wordende puin- en afvalstortplaats op het terrein van een landbouwer. Via ver schillende kanalen, o.a. de Provinciale Waterstaat, is geprobeerd hier wat tegen te ondernemen Thans heeft de eigenaar een vergunning, op grond van de Afvalstoffenwet, aangevraagd, om zijn stortpraktijken te kunnen legaliseren. Gezien het karakter van het gebied hebben wij hiertegen bezwaar ingediend. - Drainageplan Waterleidingmaatschappij Zeeland Omdat voor een infiltratiekanaal in de Oostduinen nog geen vergunning is afgegeven is de WMZ met een andere mogelijkheid tot extra waterwin ning overgegaan, n.l. het ingraven van speciale drain. Het effekt is he laas hetzelfde. Een brede strook duin is op zijn kop gezet en daardoor in natuurwaarde verstoord. En dit terwijl G.S. van Zuid-Holland de aanvraag tot de aanleg van een infiltratiekanaal en de gevolgen voor het milieu nog in onderzoek heeft. Helaas valt draineren niet onder speciale bodembehandelingen die ver- gunningplichtig zijn. - Boerderijcamping Er is bezwaar ingediend tegen een voorbereidingsbesluit van de gemeente raad van Goedereede tot wijziging van het bestemmingsplan Landelijk ge bied, Oudeland en Oude Nieuwland, ten behoeve van de uitbreiding van camping "De Bermer" te Ouddorp. Dit is een boerderijcamping waarop wettelijk maximaal 5 kampeerplaatsen mogen zijn. Deze camping wil nu uitbreiden. Wij vrezen dat hierdoor een precedent geschapen wordt waardoor ook andere boerderijcampings zouden kunnen gaan uitbreiden. Dit is strijdig met de nota Verblijfsrekreatie- ve ontwikkelingen, van 1980, waarbij voor Ouddorp geen uitbreiding van de verblijfsrekreatie wordt toegestaan. Ouddorp was toen al "vol". Hopelijk is men deze nota nog niet vergeten.

Sterna | 1984 | | pagina 28