10-1 ties door elkaar voor en zijn moeilijk van elkaar te onderscheiden. Ook elders in Nederland komen deze twee soorten soms gezamenlijk voor en zijn intermediaire vormen aanwezig. Nader systematisch onderzoek zal nodig zijn om de soortgrenzen vast te stellen. In de reeds van oudsher bekende groeiplaats in de Zuidhoek-inlaag komt volgens mij alleen Echt lepelblad voor. Vindster: C. de Vos. Gele hoornpapaver (Glaucium flavum)20-40 bloeiende exemplaren tegen de duinvoet op het strand van Westenschouwen, 22-6-1985. Een opvallend geel bloeiend lid van de Papaver-familie die hier zelden in de zeereep is aar te treffen en zich meestal maar één jaar kan handhaven. Ten zuiden van ons land is de soort algemener. De olierijke zaden kunnen lang drijven en kiemkrachtig blijven. Vinders: Berrevoets, Knape en Kuyper. Knopig doomzaad (Torilis nodosal, op de dijk langs de Grevelingen ter hoogte van Dreischor, zomer 1985. De soort komt in Nederland vrijwel alleen op dijken voor. Enige jaren geleden heeft de plantenwerkgroep deze soort ook op de Veerdijk bij Zonnemaire gevonden. Bij deze nieuwe groeiplaats werd o.a. ook Trilgras en Blccuw walstro aangetroffen. Vin ders: medewerkers van de Prov. Planol. Dienst.. Kwelderzeggen Carex extensa)op de Plaat van Bomraenee, zomer 1985. Een zeldzame zegge-soort van achterduinse strandvlaktenoftewel groene stranden. In de afgedamde zeearmen als de voormalige Lauwerszee en de Grevelingen ontstonden plotseling op de drooggevallen, ontziltende pla ten nagenoeg identieke milieu's. Hierin konden zich verschillende zeld zaamheden van groene stranden, zoals bijvoorbeeld, de Kwelderzegge, ves tigen en vrij massaal uitbreiden. Vinder: A. van der Wees.

Sterna | 1985 | | pagina 108