AKWITI 27 Beheersaktiviteiten 1984-1985 Terug kijkend naar het afgelopen jaar moeten wij vaststellen dat er een lichte terugloop is van het aantal vrijwilligers. Er komen weinig of geen nieuwe vrijwilligers bij. Wanneer er dan te veel leden van de vas té groep vertrekkenwordt de spoeling op den duur wel erg dun. Deson danks is er in 1984 door de werkgroep weer een berg werk verzet. Het winte werkknot- en snoeiwerk, is net als de voorgaande jaren weer vlekkeloos verlopen. De hoge opkomst bij deze aktiedagen is voornamelijk te danken aan de houtopbrengst. Het maai- en hooiwerk is niet helemaal volgens de planning verlopen. Gedeelten van de Oudelandse- en de Noordlandsedijk konden niet worden gemaaid, deels vanwege het slechte weer maar toch voornamelijk doordat er geen vrijwilligers beschikbaar waren. De werk zaamheden aan de Trambaan moesten vanwege de regen enkele malen worden uitgesteld. Met vereende krachten (en met dank aan de gemeente Goede reede) kon dit karwei op 15 september 1984 toch geklaard worden. In no vember hebben wij de Trambaan nog nabeweid met schapen, zodat wij hopen dat de orchideeën hier weer in groten getale zullen terugkeren. Op dit moment onderhandelen wij met aannemers en/of boeren om een oplossing te vinden voor de maai- en hooiproblemen. Suggesties zijn en blijven wel kom! I Nog enkele cijfers over 1984: het aantal aktiedagen bedroeg 13 l'v. j. 14) met een gemiddelde opkomst van 7 personen (v.j. 8) per dag. Het "manuur totaal" voor 1984 is 446 uur (v.j. 544) of te wel 11 weken werk voor één man. Voorlopige planning dktiviteiten 1985. De winteraktiviteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 09.00 tot 12.30 uur. De zomeraktiviteiten hangen, qua tijd stip, af van de weersgesteldheid. Neem te allen tijde kontakt op.' qanuari. - maart april - maart juli - september najaar-winter 85/86 3. Zie Sterna no. 3/4 1984. Maaien en gras direkt afvoeren Oudelandse- en Noordlandsedijk te Nieuwe Tonge (achterstallig onderhoud 1984). Maaien - hooien Noordlandsedijk (met medewer king van derden?) Maaien - hooien Oudelandsedijk, in ieder geval de proefvlakken. Maaien - hooien de Trambaan te Stellendam. Sloot schoonmaken Trambaan te Stellendam. Wilgen knotten aan o.a. de Krammerweg te Oolt- gensplaat. Onderhoud elzenhakhout per ceel te Ouddorp (2e fase Wilgen aanplanten.

Sterna | 1985 | | pagina 31