'ipmdm ijéMm-mvMmi S 30 Hieronder volgen weer enige vermeldingen van groeiplaatsen van bijzonde re planten. Voor wat betreft de opzet van deze rubriek wordt verwezen naar de vorige Sterna (1984, 3/4). Voor de echte liefhebbers is de vol gende mededeling van belang: Vit voorjaar verschijnt een speciaal Zee land-nummer van Gorteria. (Gorteria is het tijdschrift voor floristisch en vegetatiekundig onderzoek in Hederland, uitgegeven door het Rijks herbarium in Leiden.) Artikelen die in dit nummer zullen verschijnen gaan o.a. over het voorkomen van Zeegerst in Zeeland, de twee Zeekraal soorten, het Rammegors op Tholen, het Vlaams distrikt en de Schouwse dijken. Verwilderde sierplant (Linaria maroccana)afkomstig uit Marokkoin de berm van de Provincialeweg bij Zierikzee, juni 1983. Vinder: T.W. Ros molen. Determinatie: J. Mennema. Draadgentiaan (Cicendia filiformis)1 bloeiend exemplaar op een opge worpen dijk op Neeltje-Jans, nov. 1984, Grond waarschijnlijk uit het waddengebied afkomstig. Een zeldzame soort uit biotopen die het grootst deel van het jaar onder water staan, zoals bijv. duinpiassen. Vinder: W. de Vos. Gele wikke (Vicia lutea)flinke groeiplek in een berm bij Sirjansland, 22-8-1984. Een adventief uit Z.W.- en M. Europa. Vindster: R. de Ligt. Dwergvlas (Radiola linoides), enkele exemplaren, voorgaande 2 jaar tal rijker, bij ó.e Hoogenboomlaan, Renesse, 1984. Een zeldzame soort ken merkend voor vochtige biotopen in de duinen. Vinder: C. Sipkes.

Sterna | 1985 | | pagina 34