Het 25e jaarverslag (want we zijn al een kwart eeuw bezig op Westen- schouwen) staat niet in de jubeltoon van het vorige jaarverslag. Toen werkte het weer mee, nu werkte het weer tegen. Ondanks alle verbeterin gen blijven we voor een groot deel sterk afhankelijk van de weersom standigheden. Daarnaast maakten we minder vangdagen in de zomer en er waren minder zangvogels dan vorige zomer. Vooral de fitissenstand was opvallend minder dan vorig jaar. Ook van andere banen bereikte ons dit bericht. De Gele kwikstaarten- en Graspiepertrek verregende voor een groot gedeelte. Het uiteidelijk resultaat over het afgelopen seizoen is minder dan de helft van het vorig seizoen. Vorig jaar waren er geen nare dingen te vermelden. Dit jaar werden we geconfronteerd met een in braak, die door het ontvreemden van onze olievergaslampgereedschap en bestek een schadepost van enige honderden guldens opleverde. Tekenend voor de mentaliteit van de daders was het kistje sigaren, dat 1 buiten uitgeschud en moedwillig vertrapt was. 2 Bijzondere vangsten: i Op 4 november vingen we weer een Bladkoninkje. De vorige (en eerste 3 vangst) was in 1980. Het blijft een bijzondere sensatie zo'n klein Si- f 3 beriaantje ter grootte van een Tjiftjaf in de hand te houden. Er worden s er bijna ieder jaar wel een paar in Nederland gevangen, maar het blijft een toevalstreffer zo'n zeldzaamheid op de vinkenbaan te verschalken. Overigens hebben we van de topper van vorig jaar, de Blyth's pieper, nog steeds geen definitieve bevestiging ontvangen.

Sterna | 1985 | | pagina 44