8 september. "In onze tuin (Serooskerke) 2 Zwarte mezen. 17 september. "Tegen de avond met Berrevoets overgevaren naar Noord Beveland. In Co- li jnsplaat zongen in de Linden langs de straat tientallen Spreeuwen. Onderweg naar Kamperland verscheidene Tapuiten gezien." 18 september. "In de duintjes ten zuiden van 't Grote duin bloeide nog een enkele Zeedistel. In de aanspoellijn op dit stuk veel doosjes Abra tenuis, oubliehorentjes (Retusa alba) en Phytia myosotis (alleen typische vorm) In de vlieren van 't Grote duin enkele Zwarte mezen en veel Groenlingen. Aan de binnenkant van de oostelijke duingroep bloeit nog volop Zeeraket, waarop Koolwitje, KnollenwitjeKleine vos, Zandoogjes, Blauwtjes en Pistooltje (Plusio gamma) vlogen. Enige Rugstreeppadden kruipen rond. Op één van de piertjes een troep Scholeksters in 1ste winterkleed, Steen lopers, Bonte strandlopers en 2 Strandpluvieren Op de zilte grond langs de kreek bloeit Engels gras en Gesteelde obione. 's-Avonds omstreeks 10 uur hoorden we op de slikken in t Veersche Gat Kieviten, Grote sterns en Bergeenden." 19 september. s-Morgens aan 't Kamperlandse Veer een Ijsvogel en een Blauwe Reiger. Op een plaat lagen 6 Zeehonden. Op 't slik onderweg naar 't duin 7 Groen- pootruiters, in de Vlieren bij onze bunker veel Kneutjes. In de inlaag bij Swenne zagen we verscheidene Zwarte ruiters; 40 Bontbekjes; 1 Groenpootruiter4 Watersnippen en 1 Buizerd.Op 't strand voor de ver dronken Mariapolder: 1.000 Scholeksters; 80 Wilde eenden; Steenlo pers; 14 Strandpluvieren; 50 Drieteenstrandlopers en 20 Zilverplu vieren. Op de dijk bloeide Ijzerhard. s-Middags in 't Grote duin 4 Zwarte mezen, aan de duinvoet bloeiend Guichelheil. Op de dijk naar -5Uf.

Sterna | 1985 | | pagina 48