Kamperland 2 Zwarte mezen en 10 Gekraagde roodstaarten. In de duintjes aan de kreek een grote Walviswervel gevonden. Is afkom stig van een Spitssnuit dolfijn (Mesoplodon bidens) die hier in de oor log aanspoelde en waarvan D. Bakker in 't voorjaar 1946 de resten vond. Later in de krant gelezen dat op 18 sept1949 ook een Mesoplodon bidens bij Zoutelande gevonden werd." 20 september. "In de Vlieren rond onze bunker zaten bij zonsopgang 30 Zwarte mezen. Verder zaten er veel Graspiepers, 2 Merels, wat Kneuen en Spreeuwen. Verscheidene troepjes Kieviten en Spreeuwen trekken, deze troepen vol gen meestal het schor en trekken waarschijnlijk door 't Sloegebied. Trek- waarnemingen gelijktijdig op vele posten zijn daarvoor nodig. Verder vond ik een pot Duinruit en vele Cepealis nemoralis, meest met een band (00100)Tegen de middag gingen we langs de schorren aan de Zuidwest punt van 't eiland ('t Spieringschor volgens een stenen paal aan de dijk). We zagen grote troepen Scholeksters, 20 Bontbekpluviertjes1 Groen- pootruiter, 200 Tureluurs (1 troep), 100 Bonte strandlopers40 Steenlopers, 1 Reiger en een troep van 20 Bontbekjes bij 't haventje van Geersdijk. Op t schor bloeit Slijkgras, Gele zulte (vorm zonder straalbloemen) en een nog niet gedetermineerd wiertje. Aan 't Oost. Schenge bij Goes: 10 Kluten; 2 Zwarte ruiters; tientallen Wilde eenden; 8 Slobben; 30 Smienten; grote troepen Kieviten; 40 Meerkoeten; 1 Torenvalk; 1 Buizerd en 2 Ijsvogels. In de Wilhelminapolder nog 1 Buizerd en 1 Slechtvalk."

Sterna | 1985 | | pagina 49