AKW 61 Verslag van de activiteiten; februari tot half mei 1985 Vestiging brandoefencentrum te Stellendam Ons bezwaar tegen de vestiging van een brandoefencentrum, waaraan o.i. nogal wat risico's kleven t.a.v. de omgeving, in bijzonder de Scheelhoek, is door de afdeling Geschillen van Bestuur niet ontvankelijk verklaard. Door een misverstand omtrent informatie vanuit de gemeentesecretarie van Goedereede reageerden wij pas na sluiting van de eerste beroepster mijn. Hoewel een en ander voor de afdeling van Geschillen van de Raad van State (te Den Haag) is uitgelegd en wij daarbij toch ook nog onze inhoudelijke bezwaren konden uiteen zetten, bleek dat men de procedure fout toch zwaarder liet wegen dan de inhoud van onze bezwaren. Van de kant van de fa. Ridderikhoff werd zelfs een advocaat in stelling gebracht om de schorsing van de vergunning, welke wij bedongen hadden, aan te vechten Een en ander houdt wel in dat de leden in de buurt van Stellendam attent dienen te zijn op mogelijke hinderlijke effecten van dit centrum voor de omgeving. Recreatiewoningen De Gemeente Goedereede wil toestemming geven voor de bouw van een acht tal zomerwoningen aan de Kelderweg te Ouddorp. De Kelderweg grenst aan de Kleistee, een waardevol beschermd natuurgebied in het eveneens land schappelijk beschermde "Schurvelingengebied"Aangezien in de wijde om geving geen recreatieve objecten aanwezig zijn, menen wij dat een der gelijke kluster de landschappelijke waarden en mogelijk ook de natuur wetenschappelijke waarden van het gebied kan aantasten. Daarom hebben wij tegen dit plan bezwaar aangetekend. Rigoureuze bomen-kap Zowel in de gemeente Middelharnis als te Herkingen in de gemeente Dirks- land is op zeer royale wijze het bomenbestand uitgedund. In Herkingen betrof het een actie op grond van klachten over vallende takken, scha duwwerking en bladvalte Middelharnis ging het daarnaast ook om sto ring van TV-ontvangst en verkeersveiligheid. Nu kunnen sommige van deze redenen aanleiding zijn om het bomenbestand aan te passen. Maar dan niet op de gewraakte manier. Zeker niet als er nota bene bomen bij zijn, zo als te Sommelsdijk, die op een Boomplantdag daar door de jeugd zijn neergeplant. Dit werkt bepaald niet motiverend om zorgvuldig met bomen en struiken om te gaan. Wij staan in zulke gevallen een geleidelijke aanpassing voor, in de vorm van blijver en wijker, met herinplant voor de wijker. Dit hebben we dan ook aan de leden van de respectievelijke gemeenteraden voorgelegd.

Sterna | 1985 | | pagina 65