De algemene ledenvergadering van de vereniging voor natuur- en land schapsbescherming Goeree-Overflakkee Aan de ledenvergadering van de vereniging ging een interessante lezing van dhr. Verwer van Natuurmonumenten vooraf. De lezing behandelde het beheer van de natuurgebieden in en om het Haringvliet. Na deze lezing werd de ledenvergadering gehouden. Tijdens deze vergade ring zijn enkele belangrijke zaken afgehandeld. A. Na een bestuursperiode van 2 maal 3 jaar was de voorzitter, dhr. J. Hendriks, aftredend en volgens de statuten niet herkiesbaar. Dhr. S. H. van Driel uit Stad ah Haringvliet, al enige tijd met een grote in zet en motivatie werkzaam in het bestuur, is als nieuwe voorzitter gekozen Tijdens de bestuurswisseling hield de nieuwe voorzitter een toespraak waarbij de oude voorzitter in het voetlicht werd gezet. Hieruit bleek dat Jos Hendriks naast 6 jaar voorzitterschap ook meerdere malen tij delijke vakature-funkties waarnam, hoorzittingen bijwoonde, bezwaar schriften opstelde, kortom, erg veel werk verzette. Ook bleek dat Jos in de afgelopen 6 jaar slechts 1 maal door omstandigheden een vergadering niet heeft bijgewoond. Naast een kadobon voor de voorzit ter werd ook zijn vrouw voor de vele ongemakken die zij heeft onder vonden een bloemstuk aangeboden. B. Tevens waren dhr. P. Baldé en mevr. C. de Valk aftredend en niet her kiesbaar. Daar er ook nog een vakature was in het bestuur door het verhuizen van mevr. M. Tanis zijn de volgende personen in het bestuur gekozen: mevr. C. Hanenberg uit Oude Tonge C. Nog een belangrijke gebeurtenis van die avond was de samenvoeging van de Stichting voor Natuur- en Landschapsbescherming voor Goeree- Overflakkee en de Vereniging met dezelfde naam. Gezien de Stichting en de Vereniging dezelfde doelen nastreven heeft men na een jaar nauwe samenwerking besloten de krachten te bundelen. Dhr. Huisman, voorzitter van de Stichting, gaf op de vergadering een korte toelichting hoe een en ander tot stand is gekomen. De Stichting voert geen aktiviteiten meer uit, deze worden overgenomen door de Vereniging. Zij zal echter wel slapende blijven bestaan, zodat zij in noodgevallen weer direkt kan funktioneren Dhr. Huisman sprak de wens uit en had daarin het volste vertrouwen dat de begunstigers van de Stichting hun financiële steun zullen blij ven bijdragen, zij het nu aan de Vereniging. Door deze samenvoeging en het toetreden van enkele nieuwe bestuursleden zal de Vereniging het nuttige en belangrijke werk met grote inzet voort zetten, waarbij niet alleen de natuur en het landschap gebaat is, maar wij als bewoners van Goeree-Overflakkee steeds kunnen blijven genieten van de prachtige natuur die wij nog bezitten. dhr. D. van Immerzeel uit Nieuwe Tonge dhr. H. Hoekman uit Dirksland.

Sterna | 1985 | | pagina 66