Actief terreinbeheer op Goeree-Overflakkeewinteraktiviteiten 85-86. Na het maai- en hooiwerk, dat bij het schrijven van dit stukje nog niet helemaal is afgerond, kijken we alweer vooruit naar de komende winter- aktiviteitenDoor de onderhandelingen over een aantal werken kon er nog geen vast omlijnd werkplan worden gegeven (volgende Sterna) Wel staat vast dat veel van de aktiviteiten plaats zullen vinden in en om de gemeente Goedereede. Gezien de grote opkomst van vrijwilligers bij de vorige akties, zal daar ook dit winterseizoen zeker weer met veel plezier aan worden gewerkt. Toch zouden we graag willen, dat ook andere leden zich eens bij één van de akties lieten zien. Hoe meer vrijwilli gers hoe sneller het werk klaar is en het blijft dan ook voor de mensen die dit organiseren leuk om dit te blijven doen. Voorlopig zijn tot het eind van dit jaar de volgende aktiviteiten gepland: 26 oktober 1985 - Wilgen knotten aan de Krammerdijk te Ooltgensplaat 30 november 1985 - Onderhoud Elzenmeet aan de Hofdijkseweg te Ouddorp 28 december 1985 - Vervolg onderhoud Elzenmeet te Ouddorp. De akties beginnen om 9.00 uur en duren tot 12.30 uur. Handgereedschap is in geringe mate aanwezig, wie in het bezit is van een goede hand- of motorzaag kan deze te allen tijde meebrengen. Bij de aktiviteiten aan het Elzenmeet perceel ook een spade meebrengen! Zoals gebruikelijk zal het afkomende hout onder de helpers worden ver kocht voor 12,50 per m3 Eventuele wijzigingen in de aktiviteiten zullen via de streekpers be kend worden gemaakt. Verdere informatie kunt u altijd krijgen bij één van de koördinatoren van het terreinbeheer. Hopelijk tot ziens bij één van de aktiviteiten. Vogelgeluidenexcursie Op de valreep kan ik nog iets melden over de, inmiddels traditionele, vogelgeluidenexcursie op Hemelvaartsdag. Door het mooie weer en een prima aankondiging in de eilandelijke bladen, was de belangstelling overweldigend: 140 deelnemers! We zagen er aanvankelijk wel tegen op om met zo'n grote groep naar vo gelgeluiden te gaan luisteren. Door de groep in vieren te delen, twee routes te kiezen en bij elke groep een deskundige begeleider(ster) te voegen, is dit toch gelukt. En aan de reacties van de deelnemers te ho ren met succes. Overigens was men bewonderenswaardig stil. Als je dan regelmatig een nachtegaal en bij herhaling het geluid van een toch zeldzame wielewaal mag beluisteren, dan kan zo'n ochtend ei genlijk niet meer kapot. Een traditie dus om nog lang in ere te houden.

Sterna | 1985 | | pagina 67