Aanvulling activiteitenoverzicht tot en met juli 1985. Interimrapport Inrichting en Beheer van het Krammer-Volkerak. Over de inrichting van het Krammer-Volkerak, na afsluiting door de Phi- lipsdam, is een tussentijds rapport opgesteld. Ondanks dat de natuur waarden in het gebied de hoogste prioriteit genieten, geeft het rapport toch aanleiding tot enige kanttekeningen. O.a. de geschetste ontwikke lingen van recreatief medegebruik en de mogelijke aanpak ervan, waren hiertoe aanleiding. Conceptvergunning storten baggerspecie in het Hollands Diep bij Numans- dorp Tegen deze conceptvergunning blijven wij ons verzetten. Wij zijn van me ning dat matig tot zwaar verontreinigd haven- en rivierslib niet opnieuw op een andere plaats in de rivier gedumpd mag worden. Wij verwachten daarvan te grote risico's voor het milieu. Bovendien dient het Haring vlietwater als grondstof voor drinkwater, zodat een dergelijke extra vervuiling geheel ongewenst is. Daarentegen wil men pas een milieueffect rapport opstellen als er 3 jaar gestort is, o.i. is dit "de omgekeerde wereld" Camping Bermer en Groene Weide Onze bezwaren tegen wijzigen van het bestemmingsplan om uitbreiding van de beide campings mogelijk te maken, zijn in tegenstelling tot de Gemeen teraad van Goedereede, door Gedeputeerde Staten van Zuid Holland gegrond verklaard. Ook G.S+ menen dat een verdere uitbreiding van de verblijfs- recreatie op de Kop van Goeree niet gewenst is. En zeker niet in een landschappelijk en natuurwetenschappelijk waardevol gebied als dat van de schurvelingenMen wijst de Gemeenteraad van Goedereede er zelfs op dat haar ongegrondverklaring niet gemotiveerd was, hetgeen niet overeen stemt met het algemeen beginsel van bestuur! Voorwaar iets om over na te denken. V. l.n.r. de nieuwe voorzitter Scon van DrieZ3 aftredend voorzitter Jos Hendriksj wnd. sekretaris Wout Visser.

Sterna | 1985 | | pagina 68