m We zijn blij met de schamele resten. Bruiloft bij de Visdieven. Foto: Henk Uarmsen.. "Waaiboom", door de elzemeten en vochtige duinweiden. Vergelijk dat nu met vandaag de dag. Of bekijk eens een luchtfoto of een gedetailleerde kaart. Dan schrik je. En zo zijn er nog vele voorbeelden te noemen. Mooie terreinen zijn campings geworden of hebben veel te lijden van de uitstraling van het toerisme. Campings zijn een noodzaak in deze tijd en velen beleven er een groot genoegen aan. Het is alleen de vraag hoe veel en waar die campings moeten komen. Ik geef toe dat een objektieve weging van de waarde van natuur en land schap heel moeilijk is en waarschijnlijk voor ieder verschillend. Bij de weegschaal van Sipkes beweegt de naald blijkbaar nog. Als ik winst en verlies op mijn schaal leg valt hij aan één kant met een plof naar beneden; de lezer begrijpt zelf wel welke kant ik bedoel. Wij zullen ons moeten blijven inzetten dat geen stukje natuur meer nodeloos ver dwijnt. En wanneer er meerdere belangen in het spel zijn, zal een goede afweging moeten plaats vinden. Daar waar verbeteringen mogelijk zijn, dienen wij ernaar te streven die winst ook binnen te halen. Dat is de doelstelling van onze vereniging. Onze statuten omschrijven dit als volgt: "Art. 2 lid 1. De vereniging stelt zich ten doel: het bevorderen van de bescherming en de verbetering van de natuur, het landschap en het milieu Daar is geen woord frans bij en voor ieder duidelijk. Zelfs als er niets verloren zou gaan, dan nog dienen wij naar die verbetering te streven. Het gaat er niet om dat men zich na de volgende 50 jaar zal afvragen of er verlies of winst is, maar hopelijk dat men onze winst zal kunnen eva lueren. Op zijn minst dient daarop ons werk gericht te zijn.

Sterna | 1985 | | pagina 7