fïöl BrienenspolderVoorts enkele op Goeree. Meer, ook voor langere tijd, aldaar bij streng winterweer. Op 26-1-1985 ruim 150 exemplaren. eRotgans Op de Grevelingen aanwezig van ca. 20 september tot begin juni. De Slikken van Flakkee vormen klassiek rotganzengebiedBezoekt de laatste jaren met in omvang groeiende gezelschappen binnendijkse terreinen, in onze streek met name de Koudenhoek en belendende gronden. Aantallen worden beïnvloed door broedresultaten f. Witbuikrotgans Een ontwikkeling lijkt er op gang te komen dat deze soort jaarlijks aanwezig is op Goeree. Bij normale winters tot dusver één tot hooguit enkele vogels. Bij langdurige koude echter meer: winter 1984/85 weken lang ruim 50 vogels. g. Brandgans Door het sterk ambulante karakter dat de Brandgans te zien geeft, steeds wisselend van haar verschillende in het noordelijk deltagebied gelegen voedselgebiedenhebben de op de tabel vermelde aantallen slechts be trekkelijke waarde. Uit de telresultaten van de Ganzenwerkgroep komt naar voren dat de laatste jaren ruwweg 50 ongeveer 25.000 vogels, van de hier te lande verblijvende Brandganzen, Zuidwest-Nederland aan doet. De Westplaat, voorheen de belangrijkste brandganspleisterplaats van de streek en trouwens van het gehele Hollands Diep-Haringvlietge- bied, heeft althans naar aantal aan betekenis ingeboet. Wellicht geldt dit tevens enigszins voor de Scheelhoek. Daar staat tegenover het sterk toegenomen belang van de Slikken van Flakkee. Ook het gecreëerde gras areaal op de in de Hoekse Waard gelegen Korendijkse Slikken trekken de laatste jaren veel Brandganzen. De Bommelse Gorzen behouden hun voor jaarsbetekenis voor de soort. Op Goeree-Overflakkee is de Brandgans veruit de talrijkste gans, met meer individuen dan van alle andere soor ten tezamen. Rietganzenverspreid over het polderland in kleine gezelschappen

Sterna | 1986 | | pagina 14