[13 Camping De Groene Weide Doordat de termijn van geldigheid van het voorbereidingsbesluitvan het wijzigen van het bestemmingsplan voor uitbreiding van de camping De Groene Weide afliep, is thans dit voorbereidingsbesluit hernieuwd. Aangezien we ook tegen dit besluit bezwaar hebben aangetekend, lopen er thans drie bezwaarprocedures tegen deze uitbreiding, nlhet eerste voorbereidingsbesluit, het tweede besluit en tegen de feitelijke aanleg. De lange duur is het gevolg van het herhaald om verlenging vragen van de bezwaartermijn door de advocaat van de gemeente Rotterdam, welke eige naar is van deze camping. De hele proceduregang is er niet eenvoudiger op geworden. We hebben ons thans tot de Raad van State gewend. Zo'n bezwaar kost ons 95, welk bedrag we terug krijgen als we in het gelijk worden gesteld. Afwachten dus De Val De bezwaarprocedure tegen de aanleg van een jachthaven in het natuurge bied De Val loopt thans 3 jaar en nadert nu haar voltooiing voor de Raad van State op 17 maart a.s. Als voorbereiding op deze zitting hebben we alsnog een commentaar ge schreven op het advies dat de Raadsadviseur van het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne heeft uitgebracht. Kortweg komt dit advies er op neer, dat men er geen overwegende bezwa ren tegen heeft om een jachthaven in dat gebied aan te leggen. Wij hopen aan de leden van de Raad van State alsnog duidelijk te maken, dat er wel degelijk zwaarwegende redenen zijn om geen jachthaven aan te leggen. Recreatiewoningen Ons bezwaar tegen de bouw van 8 recreatiewoningen aan de Kelderweg te Ouddorp hebben we niet verder voortgezet. Er was reeds een bestemming voor de bouw van 5 woningen, zodat ons bezwaar tegen de uitbreiding tot 8 woningen weinig kans van slagen zou hebben. Krammer-Volkerak In de zomer-Sterna van 1985 meldden we het bestaan van een Interim-rap port Krammer-VolkerakIn dit rapport wordt de voorkeur uitgesproken voor het behoud van de natuurwaarden in dit gebied, boven een gebruik als landbouwgrond. Hoewel de landbouworganisaties de voorkeur uitspre ken voor een agrarische bestemming voor een groot deel van het gebied, heeft minister Braks (minister van Landbouw en Milieubeheer) zich ook op het standpunt gesteld dat de natuurwaarden in dit gebied moeten pre valeren. Voor de natuurwaarden dus een gunstig uitgangspunt. Coördinator Planologie en Beroepschriften.

Sterna | 1986 | | pagina 29