Voor de buitenstaander lijkt onze afdeling een sluimerend bestaan te leiden. De afdeling wordt dan ook meer gezien als een ondersteunende af deling voor de diverse activiteiten van de Natuur- en Vogelwacht. Enkele jaren geleden trad onze afdeling voor het voetlicht als een bege leidende sectie bij de cursus voor Natuurgidsen De huidige leden zijn dan ook meestal afkomstig van deze opleiding. Om toch de IVN-afd. Schouwen-Duiveland (IVN Instituut Voor Natuuredu- catie) een meer eigen gezicht te geven, is onlangs een nieuw bestuur geformeerd Voorzitter Frans Jansen Secretariaat Mijndert van Berchum Penningmeester: Kees van de Kreeke Lid Rita de Ligt Een andere reden is verder de financiële loskoppeling van de Natuur- en Vogelwacht Om de belangrijkheid van een landelijk IVN-lidmaatschap aan te tonen, laat ik u enkele voorbeelden zien: Het verkrijgen van benodigde landelijke informatie - IVN - diverse an dere natuurorganisaties. Deze informatie te gebruiken voor: werkgroepen Natuur- en Vogelwacht, zoals Jeugd Natuur- en Vogelwacht, SchoolnatuurgidsenVogelwerkgroep, Natuur beheer Inspelen plaatselijk op landelijke acties. Door lid te zijn van het landelijk IVN worden we ook natuurgerichter ge- informeerd over nationaal en internationaal natuuroverleg Bovenstaande feiten lijken mij voldoende om voor uzelf de vraag te stel len: Zal ik mij aanmelden als lid bij onze IVN-afdeling? De jaarlijkse contributie is 15,Hiervoor ontvangt u dan ook nog 4x per jaar het tijdschrift "Mens en Natuur". Gezien de landelijke en eilandelijke ontwikkeling op het gebied van na- tuurvoorlichting het volgende: Om deze ontwikkeling, natuurwandelingen en educatieve voorlichting door werkloze biologen op zakelijke basis, op een verantwoorde manier het hoofd te kunnen bieden is het dringend noodzakelijk onze natuurgidsen- groep uit te breiden. Bij voldoende belangstelling start dan een cursus Natuurgids in de komende winter. Deze cursus sluit, door een nieuwe cursusopzet, beter aan op de lande lijke ontwikkeling van natuureducatie Voorlopige opgave bij het secretariaat: M. van Berchum, Oesterstraat 52, 4301 ZJ Zierikzee. Tel. 01110 - 5513. [26]

Sterna | 1986 | | pagina 30