JiaXconak i/oyMy&day cyt fóofóoiïety' yd yO- Iedereen kan meedoen aan vogelonderzoek van Vogelbescherming Op zaterdag 18 oktober gaan duizenden mensen naar vogels kijken. Een uur lang wordt genoteerd welke vogels er gezien of gehoord zijn. Het leuke van de Nationale Vogelkijkdag is dat iedereen eraan mee kan doen. Zelfs mensen die weinig of niets van vogels weten, kunnen onder leiding van deskundige gidsen "een afspraak met de vogels" maken. De Nationale Vogelkijkdag wordt georganiseerd door Vogelbescherming in het kader van het Vogelkijkjaar 1986. Vogeltop-tien De spelregels zijn eenvoudig. Iedereen kan meedoen aan de Nationale Vogelkijkdag van Vogelbescherming; zowel beginners als gevorderden, onder leiding van vogelwerkgroepen of alleen, in de eigen achtertuin of op een befaamd vogelkijkpunt als de pier van IJmuiden. Alle deelnemers ontvangen een waarnemingskaart met daarop de vogel soorten die het meest in ons land voorkomen. Vogels als Mus, Spreeuw, Koolmees en Houtduif, kunnen door een ieder (eventueel met wat deskun dige hulp) herkend worden. Gedurende een uur moeten de waargenomen vogels op de kaart worden aan gestreept. Veel mensen zullen ook andere vogels zien, de zeldzame Ruig- pootbuizerd bijvoorbeeld of de Bosruiter. Die worden apart genoteerd. Na verwerking van de gegevens zal er een vogeltop-tien uit de computer rollen. Er bestaat al een officiële top-tien van de vogels die in ons land broeden. Deze is samengesteld uit de gegevens van een vijf jaar durend onderzoek van SOVON (Samenwerkende Organisatie Vogelonderzoek Vervolg pag. 50

Sterna | 1986 | | pagina 51