GED Nederland)Het zal interessant zijn om de resultaten van een dag hier mee te vergelijken. Vogelkijktips van Vogelbescherming De Nationale Vogelkijkdag is de kans voor iedereen die geïnteresseerd is in vogels om er meer van te weten te komen. Op deze dag stellen hon derden vogelaars van vogelwerkgroepen in het hele land hun kennis ter beschikking van de deelnemers Daarnaast ontvangen alle geïnteresseerden een folder met tips en aan wijzingen om op eigen gelegenheid naar vogels te gaan kijken. Het onder zoek kan dus door ieder op zijn eigen wijze en plaats worden uitgevoerd. Door de adviezen van de gidsen in het veld en door de aanwijzingen in de speciale vogelkijkfolder worden de deelnemers erop geattendeerd de rust in de natuur niet te verstoren. Bescherming bedreigde vogels Een belangrijk aspect van de Nationale Vogelkijkdag is dat van de be scherming van vogels. Vogelbescherming vraagt de deelnemers namelijk om een bijdrage van f 2,50. Hiervan zal f 1,worden gebruikt voor de "overlevingsplannen" van bedreigde vogels als Ijsvogel, Lepelaar, Kerk uil en Oeverzwaluw. Vogels kijken wordt zo vogels beschermen! De Natio nale Vogelkijkdag wordt een unieke dag, waarop zoveel mogelijk mensen met plezier naar vogels kijken, ten behoeve van vogelstudie en vogelbe scherming! Door het Vogelkijkjaar heeft Vogelbescherming al vele duizen den mensen de gelegenheid gegeven om kennis te maken met de fascinerende wereld van de vogels. Vooral de excursies bij de televisiecursus "Vogels kijken" van KRO en Vogelbescherming en de tentoonstelling "Kijk op vogels" in Het Slot Zeis waren een groot succes De Nationale Vogelkijkdag waaraan iedereen kan meedoen is daarop een logisch vervolg! [poe mee met de Nationale Vogelkijkdagj Stuur voor 1 oktober een girobetaalkaart of een bankcheque voorzien van het bedrag f 2,50 en handtekening in een gewone envelop naar: "Nationale Vogelkijkdag", Vogelbescherming, Driebergseweg 16c, 3708 JB ZEIST. (Een briefkaart met f 2,50 extra porto kan ook, maar liever niet i.v.m. administratiekosten.) Begin oktober wordt dan alle informatie en mate riaal thuisgestuurd over individuele deelname en over de begeleiding door gidsen.

Sterna | 1986 | | pagina 54