/hfleKfafó Ü^J Tot zienS Flakkee moeten we het, binnendijks, vooral hebben van de kleine natuur elementen. Enige reserve bleek dan ook op zijn plaats. Afgraven hoogte In aansluiting op het voorgaande is het teleurstellend te zien dat G.S. van Zuid-Holland toestemming gaven voor het half afgraven van een hoogte, ten einde een toegangsweg tot het recreatiegebied De Kriekel (waar al veel hoogten verloren zijn gegaan) te verbeteren. Wij hebben hier vorig jaar bezwaar tegen gemaakt en dit, na afwijzing van onze bezwaren bij G.S. opnieuw, nu bij de Kroon, aanhangig gemaakt. AKTIEF TERREINBEHEER GOEREE-OVERFLAKKEE De zomeraktiviteiten zijn voor het eerst in het bestaan van de werkgroep volledig uitgevoerd. Dit kan alleen doordat de heer C. Ras, als lang durig werkloze, op onze dijken werkzaam mocht zijn en met behulp van groot materieaal van een Overheidsinstantie. De heer Ras heeft met veel plezier aan onze dijken gewerkt, uit alles is gebleken dat de heer Ras de Natuur een goed hart toedraagt. Vanaf deze plaats willen we hem dan ook hartelijk bedanken voor zijn hulp en hem verder veel succes wensen bij zijn verdere sollicitaties. Voor 1987 ziet het er naar uit dat een groot gedeelte van het maaiwerk uitbesteed kan worden. Tevens wordt er gekeken of er een gedeelte beweid kan worden. Dan nu het winterprogramma 1986-1987. De aktiviteiten vinden s-teeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 8.30 - 12.30 uur. Alleen bij slecht weer kan dit verschoven worden naar de volgende zaterdag Informeer bij twijfel daarom de avond van te voren bij één van de koördinatoren div. oktober - afzetten Noordlandsedijk voor beweiding. Gestort afval opruimen Oudelandse en Noordlandsedijk 29 november - knotten 2e gedeelte aan de Krammerweg te Ooltgensplaat 27 december - onderhoud Elzenmeet aan de Hofdijkseweg te Ouddorp 3e fase 31 januari - knotten wilgen in de Goedereede 28 februari - knotten wilgen in Goedereede, vervolg (de definitieve lokatie bij de koördinatoren) Bij vorst onderhoud rietput aan de Herendijk bij Oude- Tonge 28 maart - wilgen aanplanten. Deze aktie is afhankelijk van goed en voldoende stekmateriaal Zoals gebruikelijk zal het vrijkomende hout onder de helpers worden ver deeld voor f 10,-- de m3Men dient zelf voor stevige kleding, schoei sel, koffie en eventueel een boterham te zorgen. Werkhandschoenen kunnen ook erg nuttig zijn. Handgereedschap is aanwezig, maar een extra zaag, trap, ladder en een motorzaag kunnen we best gebruiken!!! Alle vrij willigers zijn tijdens de actiedag W.A. verzekerd, tevens is er een ongevallen-verzekering afgesloten ^tiedage»- Op één vai1

Sterna | 1986 | | pagina 56