GE] Aktief-terreinbeheer vraagt aktieve leden| De vakanties zijn voorbij. Iedereen is weer aan het werk. Ook de werk groep Aktief-Terreinbeheer gaat weer aan de gang. Als u dit leest hebben we onze eerste werkdag op 27 september er weer opzitten. Deze zaterdag zijn we dan bezig geweest met het maaien van de Rietdijk bij Zonnemaire. Afgelopen winter hebben we deze dijk voor het eerst gemaaid. Gewapend met één motormaaier, twee bosmaaiers, hooivorken en hooiharken zijn we twee zaterdagen en één doordeweekse dag bezig geweest om de 800 meter lange en 10 meter brede dijkberm te maaien en het maaisel af te voeren (verbranden) Na één maaibeurt zijn de bramen en brandnetels natuurlijk nog niet ver dwenen. Er moet ieder jaar gemaaid worden en dan het liefst in de na zomer. De groene plantendelen bevatten dan nog de meeste voedingsstoffen, Met het maaien worden dus de meeste voedingsstoffen afgevoerd. Deze ver schraling geeft daarna de kruiden weer een kans, waarna de hele dijk kan worden zoals deze op sommige plekken (vooral het noordelijke deel) al is Trouwens de meeste dijken in dit gebied zijn door hun zandige samenstel ling bijzonder aantrekkelijk wat betreft hun (mogelijke) plantengroei. Maaien zou in al deze gevallen goed zijn. De werkgroep Aktief-Terreinbeheer is vorig jaar december opnieuw opge start. Met 11 man hebben we toen de dammetjes hersteld in de Koudekerkse inlagen. Deze dammetjes waren sinds ze gelegd zijn voor het merendeel lew geraakt of zelfs geheel weggeslagen. Na het herstellen, met oude planken, zinken golfplaten, palen en grond, van de twaalf grote en kleine damme tjes steeg het water weer zienderogen tot met het Waterschap afgesproken peil. Ondanks de harde wind was dit een bijzonder leuk karwei. Wel modde rig af en toe. Voor zover ik weet heeft het peil het hele voorjaar hoog gestaan en zijn er dus goede fouragemogelijkheden voor de (jonge) stelt lopers geweest Nadat we twee keer hadden afgelast vanwege het slechte weer zijn we in de krokusvakantie met 4 man het eilandje in de Flauwersinlaag opge gaan. Het was van te voren niet gepland, maar het ijs was toen zo dik dat we met de motormaaier erover konden. Ik vond dat we toen wel gebruik moesten maken van de omstandigheden. In zes uur tijd hebben we toen 4000 m2 gemaaid en verbrand. Dit gaan we aanstaande winter weer doen. Ik hoop dat er dan weer zulk dik ijs komt. Zo niet dan zullen we wadende door het water moeten en met zeisen en bosmaaiers maaien.Het maaien dien de om een zo kort mogelijke vegetatie te krijgen voor broedende Sterns. Of ze er ook gebroed hebben is mij niet bekend.

Sterna | 1986 | | pagina 58