03 Aan de Zuiddijk bij Dreischor hebben we een eerste aanzet gedaan tot het maaien van de zuidberm. De dijk bestaat voor een deel uit zand en heeft ook de mogelijkheid om een mooie bloemdijk te worden. Het baanlozenpro- jekt Schouwen-Duiveland zal de rest van de dijk maaien. Deze dijk is voor onze werkgroep namelijk veel te lang. Met de eigenaar van de dijk hebben we een plan opgesteld tot het aanplanten van iepen. Aan de noordkant komt dan een dubbele rij en aan de zuidkant komt een enkele rijom de kruiden meer kans te geven. Daaraan voorafgaand hebben we eerst 17 populieren geknot, waardoor de aan te planten iepen niet volledig in de schaduw zullen staan. Als de iepen groter zijn kunnen de populieren misschien weggehaald worden. Van de herfst beginnen we met de aanplant. Verder staat er nog de Stapelsweg op het programma, hier gaan we wilgen knotten. De in het verleden geplante poten gaan we opsnoeien en de rij gaan we verder uitbreiden met de aanplant van poten. Het eilandje in de Sasput gaan we waarschijnlijk ook weer maaien, met de bedoeling dat er weer Sterns komen broeden. Als u nog ideëen hebt waarvan u denkt dat ze misschien iets voor de werk groep zijn dan kunt u gerust kontakt met mij opnemen. Vrijwilligers kan ik ook altijd wel gebruiken. Het feit dat ik steeds over mannen spreek wil niet zeggen dat vrouwen niet welkom zijn. Er is geen leeftijdsgrens of iets dergelijks, elke werkdag is er koffie en soep Er zijn nog geen data gepland. Zoveel mogelijk zal ik een berichtje laten zetten in de Zierikzeesche Nieuwsbode en Ons Eiland. Verdere informatie is altijd bij mij te verkrijgen. Harry VerkaartSchoolstraat 36, 4306 CH NIEUWERKERK, 01114-2715 Zoals jullie (behoren te) weten vliegen er niet alleen vogels op Schouwen-Duiveland rond, maar zitten 'r hier en daar ook nogal wat Marterachtigen, m.n. Wezels, Hermelijnen en Bunzingen. Landelijk is men bezig met een groot onderzoek naar de verspreiding van deze dieren, dat uiteindelijk zal moeten leiden tot de samenstelling van een atlas a la Teixeira (1979) Voor zover mij bekend, ben ik de enige op Schouwen-Duiveland, die zich hiermee bezighoudt. Daarom zou ik jullie willen verzoeken mij alle waar nemingen, vondsten e.d. van Marterachtigen door te geven, schriftelijk, dan wel telefonisch (01116-2129), waarbij graag enkele bijzonderheden betreffende biotoop (wegkant, akker, dijk, etc.), eventueel geslacht, doodsoorzaak, etc. aangeven. Bij voorbaat dank en tezijnertijd zal ik over alle waarnemingen een ver slag schrijven. Karei Leeftink, Smidsweg 10, 4326 AE N00RDWELLE

Sterna | 1986 | | pagina 59