K Boven het riet en het struikgewas vertoonden zich regelmatig Bruine Kiekendieven en het was dan ook niet moeilijk zich voor te stellen, dat deze vogels hun nesten in de ontoegankelijke ruigte hadden gebouwd. Op het onderaan de dijk aangebrachte prikkeldraad vertoonden zich twee man-Paapjes. Een vogel, die door de ouderen onder ons in het verleden regelmatig op "De Beer" werd gezien. Ook een vogel die steeds minder wordt waargenomen en daarom door ons met groot enthousiasme werd beke ken. Een kostelijk gebeuren om met deze vogel bijna oog in oog te staan. Daar we ook over het echte slik wilden gaan, staken we dwars over door de begroeiing. Plotseling vloog een Velduil voor ons op uit een bosje, waar hij in de schaduw kennelijk de wacht hield. Afgelopen winter hadden wij regelmatig Velduilen boven de Slikken zien jagen, en op een late middag in december vorig jaar zelfs negen exemplaren tegelijk boven een licht besneeuwd landschap. Het zal de lezer dan ook niet verbazen, dat door ons aan een broedgeval werd gedacht nu in mei weer een Velduil boven het terrein vloog. Dit temeer, omdat ons daarover reeds eerder geruchten ter ore waren gekomen. Ook het landschap van hoge pollen duingras, afge wisseld met wilgenstruiken, werd door ons als een prima broedgebied voor deze Velduil gekenmerkt. Op een paaltje zittend in onze onmiddellijke nabijheid, met felle grote gele ogen ons aankijkend en ons geen ogenblik uit het gezicht verliezend, wachtte de Velduil onze aftocht af. Spoedig daarna bevonden wij ons op het "schor", waar wij werden aangevallen door de daar broedende Kieviten. Ook Tureluurs en Scholeksters meenden door hun luidruchtige geroep de aandacht voor hun broedsels te moeten afleiden. Jonge vogels van deze soorten waren in overvloed aanwezig. Zonder daar voor de minste moeite te doen, we moesten zelfs goed uitkijken waar we liepen, vonden we nesten.

Sterna | 1986 | | pagina 69