QE Smientn i nnm |p Het opgegeven broedgeval moet gerangschikt worden in de klasse "waar schijnlijk broedgeval"want eieren of jongen hebben we deze keer niet gezien. Op 14 mei vloog een vrouwtje met afleidingsgedrag uit het Duin doornstruweel ten noorden van de Stuifketel. Later in het seizoen hield een mannetje in deze omgeving de wacht of vloog er soms "verdachte" rondjes. Het paar is hier wel regelmatig waargenomen, maar volledig uitsluitsel gevende waarnemingen van eieren of kleine pulli ontbreken. Middelste Zaagbek9 0 Dit jaar konden drie broedgevallendoor waarnemingen van vrouwtjes met kleine pulli, met zekerheid vastgesteld worden. Het eerste vrouwtje met jongen werd in de gebruikelijke periode - de eerste week van juli - op 2 juli waargenomen aan de Z-oever. Van de 6 kleine pulli die ze toen had zouden er 4 over blijven. Het tweede vrouwtje werd met één jong dat circa een week oud was, waargenomen op 24 juli langs de NW-oever. Op 30 juli werd bij de Riethaak nog een vrouwtje gezien met twee jongen van ca. een week oud. Het aantal overzomerende vogels bedroeg voor het ge bied: De Punt - Hompelvoet - Markenje 25 a 30 exemplaren. Binnen dit gebied werd heen en weer gevlogen. Maximum voor de Hompelvoet in de pe riode juni-juli was 19 ex. op 30 juli. Bruine Kiekendiefm 0 Hoewel het hele seizoen door verschillende kiekendieven werden waarge nomen, duurde het tot 16 juni voordat het paar op West door alarmerings gedrag de aandacht op zich vestigde. Het alarmeren was overduidelijk en steeds op dezelfde plaats, meestal door het vrouwtje of soms door het vrouwtje en het mannetje. Het nest, waar overigens niet naar gezocht is, moest zich bevinden 'in jonge opslag van wilgen, Duindoorn en Riet van ca. 2 meter hoog. Op 12 juli vlogen er twee jongen uit, die de rest van de maand nog gevoerd werden en regelmatig te zien waren. Een leuke waar neming was het grijpen van een flinke Zilvermeeuwpul door het vrouwtje. Iets dat ze van ons vaker mochten doen. Scholekster*90 Met 185 paar is de scholekster uitstekend vertegenwoordigd. Voor de toekomst wordt een lichte daling verwacht in verband met de toename van het struweel. Dit jaar werden vier broedvogels gezien die kleur ringen om hadden. Vooral in het Oosterscheldegebied zijn het afgelopen jaar vogels van dergelijke kleurringen voorzien. West: boven en onder wit, zwarte inscriptie 3 of B Zilverhompels: boven blauw, onder groen met witte inscriptie A NW-oever: boven en onder geel, zwarte inscriptie 3 Oost: boven blauw, onder wit, inscriptie niet afgelezen De gegevens zijn opgestuurd maar er zijn nog geen terugmeldingen binnen.

Sterna | 1986 | | pagina 87