Beheersaktiviteiten 1986-1987 Dankwoord De volgende mensen zorgden er middels hun in- ventarisatiewerk in het veld en het tijdig doorspe len van de gegevens voor dat dit verslag gemaakt kon worden. Aan allen weer hartelijk dank! Westhoek (1) A. van Berchum, G. Janse, K. Leeftink, H. Rikhof, T. Sluijter en H. Walraven, (2 en 8) J. W. Vergeer, (3, 5 en 9) K. Leeftink, (4) P. M. van Dalsen, (6) C. Berre- voets, G. Janse, J. W. Vergeer, (7) R. van 't Hof. Werkeilanden (1 en 2) T. C. J. Sluijter m.b.v. René Beijersbergen, Rem- co Beijersbergen, K. Leeftink, P. L. Meininger en F. Schenk. Slikken, Schorren en Inlagen (I) T. C. J. Sluijter, (2, 4, 5 en 6) J. Beijersbergen, F. Schenk, (3) P. L. Meininger, (7 en 8) G. Janse, (9) G. Jan se, P. L. Meininger, (10) J. van Felius, P. L. Meininger, (II) C. de Kraker, (12) G. Janse, G. J. Slob. Karrevelden en Zilte Weilanden (1) H. Ravesteijn, (2) J. Beijersbergen, F. Schenk, J. W. Vergeer, (3 en 4) G. Janse. Kreken en Welen (1, 2 en 3) R. van Loo, (4) R. van 't Hof, (5) J. Everaers. Overig (1) G. Houtekamer, (2) C. van de Brugh, (3) C. Berre- voets, P. M. van Dalsen, A. Joppe, G. Janse, K. Leeftink, P. L. Meininger, J. W. Vergeer. Literatuur Berrevoets, C., G. Janse en J. W. Vergeer. 1985. Broedvo- geloverzicht Schouwen-Duiveland 1985. Sterna 29: 74-92. Biologisch Station Zwillbrock. 1986. Weidevogels in West-Münsterland (BRD). Limosa 59: 83-89. Haperen, A. van. 1977. Broedvogels van de Vroongron- den. Sterna 21: 49-55. Meininger, P. L. 1986. Kluut Recurvirostra avosetta, ple vieren Charadrius en sterns Sterna als broedvogels in het Deltagebied in 1979-85. Limosa 59: 1-14. Sluijter, T. C. J. en J. W. Vergeer. 1985. Broedvogelover- zicht Schouwen-Duiveland 1984. Sterna 29: 4-11. Terreinbeheer op Goeree-Overflakkee Terugkijkend naar het afgelopen jaar zien we dat de gemiddelde opkomst per aktiedag stijgt t.o.v. 1985. De oorzaak hiervan ligt in het feit dat er door vrijwilligers slechts op kleine schaal zomer- aktiviteiten zijn verricht. De winteraktiviteiten trekken steeds weer wisselende vrijwilligers, sterk afhankelijk van de lokatie en de houtopbrengst! Vorig jaar is er onder hen 60 m3 hout verdeeld. Winter De winteraktiviteiten zijn evenals vorig jaar zon der persoonlijke ongelukken verlopen. Eenmaal heeft de vereniging een paar veiligheidslaarzen aan een vrijwilliger moeten vergoeden. Dit viel binnen het eigen risico van de door ons afgesloten verze kering. De vrijwilligers waren ook afgelopen jaar weer W.A. verzekerd en voor een ongevallenverze kering was gezorgd. Slechts één aktie moest vanwege de te korte voor bereiding worden afgelast. Met de aanplant van 1985 en 1986 is het niet best gegaan. De aangeplante Elzen op het Elzenmeet- perceel in Ouddorp hebben enorm te lijden gehad van het Elzenhaantje. Veel boompjes zijn daaron der bezweken. Van de aangeplante Wilgen zullen er dit jaar zo'n 60% moeten worden vervangen. Door zeer onzorgvuldig maaibeheer zijn de Wil gen van onder half doorgemaaid. Met de verant woordelijke instantie is dit opgenomen. Beloofd is het maaibeheer hier te verbeteren! Zomer De zomeraktiviteiten zijn voor het eerst volledig uitgevoerd. Voornamelijk door een MZB-projekt, konden de dijken volledig worden gemaaid en ge hooid. (zie Sterna no. 2/3 1986). Tevens zijn de bo men in die tijd opgesnoeid. De Trambaan bij Stellendam is door derden, als proef, gemaaid en gehooid. Mede door het keurige werk dat is afgeleverd zal hem ook dit jaar het 14

Sterna | 1987 | | pagina 16