werk weer worden gegund. Door de vereniging is in het najaar van 1986 de sloot gemaaid en de af rastering weer in orde gebracht. Voor 1987 zal getracht worden om de dijken in het voorjaar te laten maaien door een langdurig werk loze. De toezegging voor een nieuw MZB-projekt is al binnen. Eveneens is er de toezegging van een boer om een gedeelte van de dijken is laten beweiden. Bekeken zal worden welke delen hiervoor in aanmerking komen. Verder zal de werkgroep trachten een bijdrage van het Anjerfonds binnen te halen, dit om be- heersmaterialen en een aanhangwagen voor de vingerbalk, aan te kunnen schaffen. Gewerkte uren Nog enkele cijfers over 1986. Het aantal aktieda- gen bedroeg 9 ('85: 12) met een gemiddelde op komst van 10 personen ('85: 7) per dag. Het man uur totaal voor 1986 is 360 uur ('85: 420) oftewel 10 weken werk voor één persoon. Hierbij dient op gemerkt te worden dat het maai- en hooiwerk aan de dijken en trambaan in deze cijfers niet is opge nomen, dit is door derden gedaan. Zij hebben in totaal ruim 400 uur voor ons gewerkt. van de weersgesteldheid. Neem te allen tijde kon- takt op! Januari-april: 1. Zie Sterna no. 2, 1986. April-mei (derden): 2. Maaien en gras afvoeren Noordlandse- en Ou- delandsedijk te Oude Tonge. Juni-augustus (zelf): 3. Maaien en hooien Oudelandsedijk; 4. Maaien en hooien Noordlandsedijk. Augustus-september (derden): 5. Maaien en hooien Trambaan te Stellendam. Najaar-winter '87-88: 6. Onderhoud Wilgen, Krammerweg te Oolt- gensplaat; 7. Sloot schoonmaken Trambaan; 8. Wilgen knotten, div. Iokaties te Goedereede; 9. Onderhoud Elzenhakhoutperceel te Ouddorp (3e fase); 10. Wilgen aanplanten; 11. Onderhoud Rietput - Oude Tonge. Liefhebbers kunnen zich melden bij een van de coördiantoren. De definitieve volgorde van de ak- tiviteiten zal in een van de volgende Sterna's staan. Eventuele bijzonderheden zullen steeds via de streekpers bekend worden gemaakt. Voorlopige planning aktiviteiten 1987 De winteraktiviteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 08.30 - 12.30 uur. De zomeraktiviteiten hangen qua tijdstip af Langs deze weg willen wij alle vrijwilligers, die het afgelopen jaar hebben meegeholpen, hartelijk be danken voor hun hulp. Ook dit jaar rekenen wij weer op jullie!! Kees van 't Zelfde en Anton Tromper Eén van de aktiedagen in Ouddorp. Foto: Anton Tromper. 15

Sterna | 1987 | | pagina 17