Henk bedankt! Toen Hans Eckhart in 1974 Sterna als redacteur vaarwel moest zeggen hadden wij het idee, en te recht, dat hij in de bijna 5 jaar Sterna tot een hoogte gebracht had, die in de toekomst niet meer, of nauwelijks te bereiken zou zijn. Ik zag al een Sterna voor mij die het nu zonder tekeningen zou moeten stellen. Om nog maar te zwijgen over de kopij, want als Hans daaraan gebrek had, schreef hij de stukjes zelf. Eerlijk gezegd heb ik het wat Sterna betreft die dagen wel eens somber ingezien. Zo'n man was toch haast niet te vervangen. Freek Schoonakker kruiste echter op zijn brom mertje kris kras over het eiland en op een middag kwam hij opgetogen vertellen dat hij een nieuwe redacteur gevonden had die nog mooier tekende dan Hans. Nou mooier hoefde nu direkt ook weer niet, maar als het zo'n beetje bij het oude zou kun nen blijven was dat mooi meegenomen. Zo deed Henk Doornekamp, want die was het, zijn intrede als redacteur van Sterna en als be stuurslid van onze vereniging. De eerste Sterna's nog bijgestaan door zijn buurman D. Morks. Als vanouds werd Sterna weer getypt en gestencild. Dat stencillen gaf nogal wat schade aan sommige inboedels, daar niet alle inkt op het papier terecht kwam en deze vloeistof moeilijk uit tapijten en dergelijke te verwijderen bleek. Henk zag als vakman in de grafische sector boven dien al spoedig veel meer mogelijkheden in een ge drukte Sterna. Het extra Grevelingennummer ter gelegenheid van ons 25-jarig jubileum kwam dan Henk Doornekamp (r) in gesprek met Rijkel ten Kate. Foto: Wint de Vos. ook als een gedrukt boekje bij de leden. Vanai 1976 werden alle Sterna's gedrukt en Henk kon zich nu uitleven in zijn vormgeving en tekeningen. Hiermee steeg ons blad ver uit boven zijn soortge noten. Meer dan 10 jaar hebben wij kunnen genie ten van zijn fijne tekeningen, die dikwijls kunst stukjes op zich waren. Hoe langer je ze bekijkt hoe meer details opvallen. Ik zou niet graag eer schatting maken hoeveel tijd hij in al die jaren ir Sterna gestopt heeft, maar in ieder geval onvoor stelbaar vele uren. Hoogtepunten noemen zou riskant zijn want steeds weer trachtte hij zich zelf te overtreffen maar de dubbel nummers 1 2 1977 „Tussen duin en polder" en 1 2 1980 „J. Vijverberg en de vo gels van de zuidkust van Schouwen" springen ei beslist toch wel uit. Zijn vakmanschap stelde hem in staat de moge lijkheden te beoordelen en te benutten om „zijn Kunst" over te zetten naar de gedrukte reproduc tie, wat Sterna zeer ten goede kwam. Vooral bij de omslagtekeningen verhoogde dit in belangrijke mate de effecten. Henk heeft te kennen gegeven met ingang van dit jaar zijn werk als redacteur te willen beëindigen. Met wat pijn nemen wij als zodanig afscheid van hem, maar tevens met de hoop, dat Sterna een voortzetting mag worden van wat hij heeft opge bouwd. Henk, bedankt voor alles. Frans Jansen 2

Sterna | 1987 | | pagina 4