Broedvogeloverzicht 1986 Vogelwerkgroep Schouwer-Duiveland Inleiding In 1986 werd een verheugend groot aantal gebie den op broedvogels geïnventariseerd, al gaat dat niet voor alle categorieën op. Met name de West hoek en de inlagen langs de zuidkust zijn goed ge teld. De gebieden in de polder en de steden kwa men er dit jaar wat minder goed vanaf, daarom is de categorie Polder dit jaar wat magertjes. Wel is een soort die voornamelijk in deze categorie thuis hoort, de Huiszwaluw, in 1986 over het hele eiland geïnventariseerd, een verslag hiervan zal nog ver schijnen in Sterna en Zeelieven. Verder zijn er een aantal interessante broedgeval- len en verschuivingen in aantallen geconstateerd. Deze worden weer in de beschrijving per gebied besproken. Achter in dit verslag is een lijst opge nomen van alle personen die door hun telwerk in het veld hun onmisbare medewerking hebben ver leend aan dit verslag. Ook een woord van dank aan de diverse terreineigenaars die een vergunning afgaven voor het inventarisatiewerk is hier op zijn plaats. Westhoek Het broedseizoen 1986 werd ook in de Westhoek duidelijk beïnvloed door de voorafgaande strenge en vooral late winter. De vroege broedvogels wer den in het begin van het seizoen (maart en begin april) duidelijk geremd door de nog zeer winterse omstandigheden. Toch kan niet worden gezegd dat de ter plaatse overwinterende soorten het slechter deden dan de Afrika- en Zuid-Europa-gangers. Winterkoning en Heggemus zijn vergeleken met vorig jaar niet in aantal achteruitgegaan. Ook de Schouwse spechtenpopulatie lijkt niet noemens waardig te lijden onder de koude. Dit jaar werden twee gebieden die lange tijd niet geteld zijn weer bekeken, namelijk het terrein bij Slot Moermond te Renesse en de bezittingen van de familie Moolenburgh (o.a. het Watergat inclu sief de Eendekooi). Bij Moermond huist een inte ressante bosvogel-populatie, met o.m. Holenduif, Staartmees, Wielewaal en mogelijk Boomvalk. De terreinen van de familie Moolenburgh behoren tot de mooiste gebieden van de Westhoek. Broedvo gels als Wintertaling, Wulp, Ransuil, Tapuit en Holenduif, talrijke broedvogel in de duinen. Foto: Henk Harmsen. 5

Sterna | 1987 | | pagina 7