mJtfó. Beheersactiviteiten Terreinbeheer op Goeree-Overflakkee Bij het schrijven van dit stukje zijn de zomeracti- viteiten nog niet volledig uitgevoerd. De opdracht om de trambaan te maaien is wel afgegeven, maar door het natte weer heeft men nog geen kans ge zien deze te maaien. Hopelijk kunnen we terug zien op een goed droog najaar. Voor de beide dij ken ligt dit geheel anders. Dachten we vorig jaar de kat in het bakje te hebben, blijkt nu het tegen deel waar te zijn. Alles was rond, het maaiplan, het M.Z.B. project, de beweiding en de eventuele subsidie uit de zg. Rol-regeling. Alleen dat de eige naar van deze dijk, met een andere pachter in „zee" zou gaan, nee dit was wel het allerlaagste wat er kon gebeuren. De teleurstelling na al het werk is begrijpelijk! Intussen wordt er aan alle kanten en door diverse instanties aan gewerkt om tot een passende oplossing in dit conflict te ko men. Later komen we hier zeker op terug. Nog een negatieve ontwikkeling is die van de Rietput aan de Heerendijk te Oude-Tonge. Door de activiteiten van de Ruilverkaveling is deze put reeds voor ¥3 verloren. Eventueel onderhoud door de werkgroep heeft deze winter weinig zin. Getracht wordt nog om deze put in zijn oude staat terug te laten bren gen. Maar door een pat-stelling van een aantal mensen zal ook dit natuurelement van de lijst ge schrapt kunnen worden. Winterprogramma voor 1987-1988 De activiteiten vinden steeds plaats op de laatste zaterdag van de maand van 8.30-13.00 uur. Alleen bij slecht weer kan dit verschoven worden naar de eerstvolgende zaterdag. Informeer daarom ten alle tijde bij één van de coördinatoren. Liefst de avond voor de actiedag. Wijzigingen en of aanvullingen staan altijd in de plaatselijke kranten. september/oktober: Sloot schoonmaken en opslag ver wijderen, trambaan te Stellendam. Onderhoud Elzenhoutperceel 3e fase, Hofdijkseweg te Ouddorp. Geen actiedagi. Onderhoud Elzenhoutperceel, Hofdijkseweg te Ouddorp. (Is af hankelijk van de opkomst van 28 november 1987). *//A~ /x- 70 28 november 27 februari Wilgen knotten div. locaties, ge meente Goedereede. 26 maart Weghakken uitlopers en het „stik ken" van wilgen, Krammerweg te Ooltgensplaat. div. april Wilgen aanplanten, gemeente Goedereede. (dit is afhankelijk van de aanvoer van het stekmateriaal). 1) Dit i.v.m. een ganzentelling op de I9e en 2e Kerstdag, misschien wel eerder. Publicatie hierover in de plaatselij ke kranten. Zoals gebruikelijk zal het vrijkomende hout onder de helpers worden verdeeld voor 10,de m3 voor leden, en voor 15,de m3 voor niet-leden. Men dient zelf voor stevige kleding, schoeisel, handschoenen en eventueel koffie te zorgen. Handgereedschap is in geringe mate aanwezig, maar een extra zaag, trap, ladder en een motor- zaag kunnen we best gebruiken. Bij het gebruik van een motorzaag dient men te letten op de ver eiste veiligheidskleding. Zonder deze kleding kan en mag er niet gezaagd worden! Alle vrijwilligers zijn tijdens de actie W.A. verzekerd, tevens is er een ongevallen-verzekering afgesloten. Hopelijk tot ziens op één van onze actiedagen. Gift Anjerfonds Op 17 juni jl. kreeg de werkgroep actief terreinbe heer op Goeree-Overflakkee, het bericht dat hun aanvraag om subsidie was gehonoreerd. Door het Anjerfonds Zuid-Holland is aan ons een bijdrage toegekend van 3300,Dit is 50% van de inge diende begroting. Voor dit geld zal de werkgroep voornamelijk materiaal voor de winteractiviteiten aanschaffen. De prijsopgaven voor motorzaag(en) en veiligheidspakken zijn al binnen! Daarnaast zal het handgereedschap worden uitgebreid en ver nieuwd. Daar de vereniging ook zelf een gedeelte zal moeten bijdragen zal de aanschaf van dit mate riaal zeer geleidelijk verlopen. Bij deze zijn wij het bestuur van het Anjerfonds zeer dankbaar voor hün bijdrage aan het behoud van de natuurelementen op ons eiland. Kees van 't Zelfde en Anton Tromper.

Sterna | 1987 | | pagina 24