Van de bestuurstafel van Schouwen-Duiveland Bestemmingsplan Schelplioek In juli heeft de Z.M.F. mede namens de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland bij de Gede puteerde Staten van Zeeland bezwaar gemaakt te gen het bestemmingsplan Schelphoek van de ge meente Westerschouwen. De gemeente is van plan om in de Schelphoekha- ven dagrecreatieve voorzieningen aan te brengen, o.a. passantenhaven, camping, verblijfsrecreatie, restaurant, botenloods e.d. We hebben vooral bezwaar tegen het niet voldoen de rekening houden met de natuurwetenschappe lijke waarden van dit gebied zoals die nu al be staan en zoals die zouden kunnen worden verbeterd. De Schelphoekhaven maakt deel uit van het Oosterscheldemilieu, de recreatie zoals die in het bestemmingsplan is opgenomen is ons inziens dan ook in strijd met het beleidsplan Oosterschelde waarin de natuurfunctie voorop staat. De gemeente noemt de betekenis van de natuur functie van het gebied beperkt. Dit terwijl de Schelphoek voor een belangrijk deel uit slikken, platen en ondiep water bestaat. Een rijk bodemle ven, foerageer- en rustgebied voor vogels, goede vispotenties, allemaal belangrijke onderdelen van het Oosterscheldemilieu. Daarom zou de gemeente een plan moeten maken waarin eerst naar de natuurwaarden en potenties wordt gekeken. Dit in samenhang met een eventue le visserijfunctie, daarna is een dagrecreatieve functie pas aan de orde. Omdat de Schelphoek ook deel is van de Ooster schelde, en de Oosterschelde aangemeld is als in ternationaal wetland, kan het plan van de gemeen te aangemerkt worden als onverstandig gebruik. Sterna-Enquête In de vorige Sterna vond u een enquête-formulier, van de 900 verstuurde formulieren zijn er slechts 28 ingezonden. Een dergelijk laag aantal inzendingen kan geen duidelijk beeld geven over de manier waarop men over de Sterna denkt. Toch zijn er een aantal dingen die in het oog sprin gen en mogelijk een signaal zijn. De meeste inzenders vinden de artikelen vaak van goede kwaliteit, men mist echter wel een aantal onderwerpen. Genoemd zijn: Paddestoelen, Schel pen en Amfibieën. Opvallend is tevens dat meer dan 60% van de inzenders wel de excursieoverzich ten leest maar dat er slechts 17% regelmatig komt. Men ziet het liefst een Sterna met evenveel tekenin gen als foto's. Bij de vraag of men nog klachten en opmerkingen heeft komt duidelijk naar voren dat de inzenders vooral vinden dat de Sterna zo door moet gaan. Inzending kopij voor de volgende Sterna tot 15 november. Inzendingen dienen getypt, danwel in goed leesbaar handschrift uitgevoerd te zijn. Grafieken en tabellen liefst zo eenvoudig mogelijk of direct reproduceerbaar, in duidelijk zwart/wit, evenals bijgevoegde tekeningen en kaartmateriaal. Verschijningsdatum volgende Sterna, eind december. 71

Sterna | 1987 | | pagina 25