I verschenen. Van alle algemene soorten werd het aantals verloop, voedsel en de verspreiding beschreven. Tevens zijn de waarnemingen van enige minder algemene soor ten opgenomen. Enkele opvallende feiten zijn: meer dan 650 Kleine Zwanen in december, grote aantallen Kolgan- i zen in januari en een kleine invasie van Witbuikrotgan- I zen in februari. Het rapport zal in de bibliotheek van de Vogelwacht ter inzage liggen. Samenvatting inhoud „Zeelieven" (VWG) nr 1-6 1987 Al eerder heeft u kennis kunnen nemen van het feit dat de Vogelwerkgroep (VWG) van de Natuur-en Vogel wacht Schouwen-Duiveland sinds januari 1985 een eigen mededelingenblad uitbrengt. Dit maandelijks verschij nende blad heeft tot doel sneller en frequenter o.a. ver slagen (ook tussentijdse) van onderzoeken te publiceren. Actieve vogelaars worden daardoor zoveel mogelijk op de hoogte gehouden van deze onderzoeken en dit stimu leert de voortzetting hiervan. Om ook Sterna-lezers te in- 1 formeren zal getracht worden regelmatig een overzicht samen te stellen van de inhoud van „de Zeelieven". Belangstellenden die prijs stellen op toezending van één of meerdere „Zeelievens" kunnen contact opnemen met de heer H. Rikhof, Oesterstraat 17, 4301 ZK Zierikzee. Onderstaand volgt het overzicht van Zeelieven jaarg. 3 (1987): nr 1 t/m 6. De Patrijs op Schouwen-Duiveland in 1984 t/m 1986 Olieslachtoffers op Schouwen-Duiveland en Goeree- Overflakkee in de winter 1986/87 De Sneeuwgors op Schouwen-Duiveland Olieverontreiniging op het Nederlands Continentaal plat Steltlopersterfte op de Oosterschelde in de winter 1986/87 De broedvogels van het Zeepe in de jaren 1979/84/85/86 Ganzen en Kleine Zwanen telling op Schouwen-Dui veland op 7 februari 1987 Nieuw onderzoek-nieuwe stamboom Sperwer jagend op mussen in fabriekshal te Zierik zee Oprichting Kerkuilwerkgroep Zeeland (KWZ) De broedvogels op de terreinen van de fam. Moolen- burgh in 1986 De Hop- de vogel met de gouden kuif De verspreiding van Rotganzen op Schouwen- Duiveland 20 jaar geleden en nu Jacht op eenden en ganzen in Europa Huiszwaluw broedvogeltelling op Schouwen- Duiveland in 1986 Kuifduikers in zomerkleed Akoestische wildverdrijver „bioptoon" Oostvaardersplassen - het loont de moeite Zeldzame soorten op Schouwen-Duiveland een volle dig overzicht en het voorkomen in 1986 Koolmees broedend op de grond Ringterugmeldingen Vogelwerkgroep Rotgans, weer heel wat exemplaren geteld door de vogel werkgroep. Foto: Henk Harmsen. 73

Sterna | 1987 | | pagina 27